Ek Göstergede Bütçe Tamam: İşte 3600 Kapsamı

Ek Göstergede Bütçe Tamam: İşte 3600 Kapsamı

Son dakika haberi: Ek gösterge çalışması maliyede sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı düzenlemenin detayları yazımızda.

Çalışma Hayatı 01.6.2022 12:03 4
Ek Göstergede Bütçe Tamam: İşte 3600 Kapsamı

SON DAKİKA HABER: Ek göstergede kapsam belli oldu.

Geçen gün yapılan açıklamada ek gösterge çalışmalarının tamamlandığı ve bugünlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağına yer verildi. Bu açıklama sonrası ilk detay geldi. 

Edinilen bilgilere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ek gösterge konusunda çalışmalarını tamamladı. Bütçe çalışmalarının tamamlanmasının ardından kapsam da netleşmiş oldu. Buna göre 3600 ek gösterge zammı öğretmenlere, din görevlilerine, polislere ve hemşireler ile diğer meslek gruplarına gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan düzenlemede polis, hemşire, din görevlisi ve diğer meslek gruplarındaki kamu personellerinin ek gösterge zammı kapsamında olduğuna yer verildi. 

ÖĞRETMENLERE ZATEN GELMİŞTİ

Öğretmenlik meslek kanunu kapsamında öğretmenlere 3600 ek gösterge gelmişti. Bu nedenle , bu seferki çalışmada öğretmenler yer almadı. 

ŞİMDİ NE OLACAK?

Ek gösterge zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Bunun ardından resmi açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor. Bugünlerde gelecek açıklama sonrası düzenleme Türkiye Büyük Millet MEclisi'ne gönderilecek. MEclise gelecek düzenleme önce komisyonda, daha sonra ise Türkiye Büyük illet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülecek. 

Genel Kurulda yapılacak görüşmeler sonrası onaylanacak ek gösterge zammı düzenlemesi REsmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. 

AÇIKLAMA GELİYOR

Söz konusu zam hakkında detaylar bugünlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Android için >>> TIKLAYIN

İOS- iPhone için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (4)

Seç

Ziyaretçi 27 Gün Önce
Bu ülkede dıger memurlar insan sınıfindan çıkarıldımı 600 ve 800 ek gösterge ile maaş alıyor onlar insan degilmi haksızlık ve adaletsizlik yeter artık allahtan korkun hepsi kul hakkı
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Verilen memurlar öz evlat verilmeyenler üvey evletmı eğer verilecekse sosyal adalet ilkesine uyulmalı
Ziyaretçi 28 Gün Önce
3600 de olanlar ne olacak 4200 veya 4600 mü yakacaklar
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Ceee eeee