Ehliyeti olanlara müjde: 3 bin Euro maaşla 600 bin şoför alımı yapılacak

Ehliyeti olanlara müjde: 3 bin Euro maaşla 600 bin şoför alımı yapılacak

600 bin şoför alımı için açıklama geldi. Açıklamada Avrupa ülkelerinde ciddi şoför eksiği olduğu ve gençlere 3 bin euro maaşla iş verileceği bildirildi.

İş İlanları 7 Mayıs 2023 15:31 0
Ehliyeti olanlara müjde: 3 bin Euro maaşla 600 bin şoför alımı yapılacak

Ehliyeti olanlara müjde: 3 bin Euro maaşla 600 bin şoför alınacak.

Otomotiv sektöründe kriz devam ediyor. Tedarik sorunu hala devam ederken bunun kaynaklarından biri de şoför sıkıntısı. Avrupa ülkelerinde şoför sıkıntısı nedeniyle TIR'larla araç gönderimi yapılamıyor. Bu neenle birçok ülkede araç sıkıntısı yaşanıyor. Bu kapsamda harekete geçen Uluslararası Karayolu Birliği, 600 bin şoför alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu alım ile istihdam edilecek personellere 3 bin Euro maaş verileceği açıklandı.

İş ilanları için TIKLA İNDİR

Konu ile ilgili açıklama Gazeteci Emre Özpeynirci'den geldi. Özpeynirci yaptığı açıklamada Almanya, İspanya, Fransa, Romanya, Polonya ve Danimarka’da geçen sene 100 bin şoför açığı olduğunu, tüm Avrupa'da şimdiye kadar 600 binlik şoför kadrosunun eksik olduğu, en az 600 bin şoför alımı yapılması gerektiğini bildirdi.

Twitter adresi üzerinden açıklama yapan Özpeynirci, şoför ihtiyacı ile ilgili, "Uluslararası Karayolu Birliği (IRU)’nun raporuna göre, sadece Almanya, İspanya, Fransa, Romanya, Polonya ve Danimarka’da geçtiğimiz yıl kamyon şoförü ihtiyacının 100 bini geçtiği, tüm Avrupa’da 600 binin üzerinde şoför açığı olduğu belirtiliyor" ifadelerini kullandı.

Dil bilen ehliyeti olan nitelikli genç kamyon şoförleri için Avrupa'da oturma izinleri başta olmak üzere birçok kolaylık sağlandığı belirtildi. Şoförlere 3 bin Euro maaş verileceği açıklandı. Özpeynirci konu ile ilgili, "Avrupa ülkeleri dil bilen nitelikli genç kamyon şoförleri için oturma izinleri başta olmak üzere birçok kolaylık sağlıyormuş. Tırport Başkanı Dr. Akın Arslan, Avrupa'nın bir çok ülkesinde tecrübeli bir kamyon şoförünün ortalama 3 bin Euro civarında net maaş aldığını söylüyor" ifadelerini kullandı.

Kadın erkek ilana başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)

Seç