Ehliyete Köklü Değişiklik Geliyor: Artık Çok Daha Zor Olacak

Ehliyete Köklü Değişiklik Geliyor: Artık Çok Daha Zor Olacak

Son dakika haberi: Sürücü belgelerinde köklü değişiklikler geliyor. Yeni değişiklik ile ehliyet almak daha zor olacak.

Haberler 19 Eylül 2022 22:17 18
Ehliyete Köklü Değişiklik Geliyor: Artık Çok Daha Zor Olacak

Son dakika: Ehliyet sınavları değişiyor.

Ehliyet alacakları ilgilendiren son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre ehliyetlerde köklü bir değişiklik yapılacağı öğrenildi. Tv100'den Sibel Sancaklı'nın bugün kaleme aldığı yazısına baktığımızda sürücü kurslarınad verilecek derslerin değişeceği, sınavda sorulan soruların daha da zorlaşacağı, direksiyon sınavında da düzenleme yapılacağı ve ders sayısının da arttırılabileceğine yer verildi. 

B EHLİYETİ ALMAK 6 BİN LİRA OLUYOR

İşçilik ve enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar başta olmak üzere girdi fiyatlarında yaşanan ciddi yükseliş sonrası sürücü kursları zor günler geçirdiklerini belirtiyor. Bu konu açıklama yapan sürücü kursları , fiyat güncellemelerinin yapılması gerektiğini , gelirin maliyetleri kurtarmadığını belirterek zam hazırlığı yaptıklarını , bunu ilgili mercilere ileteceklerini söyledi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada Haziran ayında yapılan ara zamdan sonra Özel Sürücü Kursları Konfederasyonunun bir zam için daha talep hazırlığı yaptığı ve bunu bakanlığa bildireceği öğrenildi. Gelecek sene masrafların daha da artacağına dikkatlerin çekildiği talepte fiyatlara yeterli zam yapılması istendi. Zamla birlikte şimdi 4 bin 250 lira olan en ucuz kurs fiyatının 2 bin liraya çıkarılması, B sınıfı ehliyete bu zamla yüzde 30 ile 40 arasında artış olacağı kaydedildi. 

DERSLER ZORLAŞTIRILACAK SAYISI ARTACAK

Ehliyet alacak vatandaşları ilgilendiren açıklamada derslerin gelecek sene zorlaştırılacağı , ders sayısının da arttırılacağına yer verildi. Değişikliklerin önümüzdeki günlerde görüşüleceği ve bu konuda karar alınacağı aktarıldı. Sizce ders sayısı arttırılıp zorlaştırılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

YENİ SİSTEM GELİNCE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (18)

Seç


Ziyaretçi 3 Gün Önce
Araçları ehliyet kullanmıyor ama insan gibi de kullanılmıyor motokurye olarak hergun bu şahsiyetler yüzünden canımdan olacak mıyım endişesi var trafikte motorları fark edin artık!!!
Ziyaretçi 3 Gün Önce
20 yıllar önce ehliyet alanlar 1-2 tur atıp aldılar. Bizim günahımız nedir ? Yok efendim stop ettin, iki duba arasına tam park etmedin, geri gidiş olmadı vb. sınavdan kalıyoruz. Paramız, zamanımız gidiyor. Sınav gorevlisi hocaların tavrı insanı strese sokmaya yetiyor. Valla ehliyet almak istediğim halde bu nedenlerden ehliyet kursuna yazılmıyor. Umarim sistem değişirde kursiyerler bu nedenli zorlanamaz. Partilerin Seçim vaatlerinin biri de bu konuyla ilgili olmalı:))
Ziyaretçi 4 Gün Önce
6.000₺ ehliyet nedir ya
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Bu sürücü kursu denen zava zingolar kaldırılsın emniyet versin her önüne gelen ehliyet alıyor üç günlük şöför trafikte dahada zorlaşmalı
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Zorlaşsın önüne gelene marketten cips alır gibi ehliyet verilmesin.