EGM yeni bekçi alımı müjdesi geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

EGM yeni bekçi alımı müjdesi geldi

Son dakika haberi: EGM bünyesine bekçi alımı için yeni açıklama geldi. Açıklamada yeni bekçi alımı müjdesi verildi.

Bekçi Alımı 11 Ocak 2023 13:59 2
EGM yeni bekçi alımı müjdesi geldi

Bekçi eksiği var: EGM'ye yeni bekçi alımı yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırmakü zere bekçi alımı yapılacağı bildirildi. Önceki akşam bir canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken polislere ilişkin iyi bilgileri, müjdeleri sıraladı.

POLİSLERE ART ARDA MÜJDELER

Bakan Soylu yaptığı açıklamada polislere müjdeleri sıraladı. Polislerin ek görevlerde mesai ücreti almasının önünün açıldığını, bunun yanı sıra sınav görevlerinde yaşanan adaletsizliğin de ortadan kaldırıldığını söyledi. Bakan , 2 oturum şeklinde düzenlenen sınavlarda öğretmenlerin 2 oturum parası aldığı, ancak polislerin 1 oturum parası aldığını, bunun düzeltildiğini ve eşitlendiğini söyledi. Şark düzenlemesinin yapılacağını, şark sürelerinin1 yıl düşmesi için çalışmalar olduğunu söyleyen Bakan, çift şarkın birleştirilmesi ve teke düşürülmesi konusunda çalışmalar yapılacağını söyledi.

Polislere yapılan mesai düzenlemesi ile artık mesaiye kalan polislere mesai ücretinin ödeneceğini ve maaşların ek 350-400 TL seviyesinde artacağını söyledi.

BEKÇİ ALIMI GELİYOR

EGM'de kolluk kuvveti personeli eksiği olup olmadığı sorusuna Bakan Soylu, şu şekilde yanıt verdi:  "İstediğimiz kadroya ulaşamadık Ufak ihtiyacımız var. Ama o kamunun personel rejimine göre, verebileceklerine göre, çünkü bizden sayın Cumhurbaşkanımız devletimiz maliyemiz stateji başkanlığımız her istediğimizi verdiler. Böyle bir şey söylersem haksızlık etmiş olurum. O yüzden dengeli gidişi sağlayarak devam edeceğiz" şeklinde cevap verdi.  Kadın erkek polisler bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Bu açıklamaya göre EGM bünyesinde hem polis hem de bekçi eksiğinin bir miktar olduğu ve 2023 yılında yeni polis ile bekçi alımlarının yapılacağı görüldü. 

BEKÇİ ALIMI MEZUNİYET ŞARTI

Bekçilik mezuniyet şartı lise olarak istenmektedir. birçok aday, en az ilkokul mezunlarından da alım yapılmasını istiyor. Sizce ilkokul mu yoksa lise mi olmalı ? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. 

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Bekçi alımı tarihi henüz belli değil. Ancak 2022 yılında yapılan alımın süreci henüz bitmedi. 2022/1 bekçi alımı sürecinin 2-3 ay içinde bitmesi ve daha sonra yeni bekçi alımının gelmesi bekleniyor. Bekçi alımı için finans7.com olarak beklediğimiz tarih Mayıs - Haziran dönemi. İlan gelince bildirimle haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 15 Ay Önce
ilkokul mezunlarinada hak taninsin yas sarti 42 olsun
Ziyaretçi 15 Ay Önce
ilkokul neden yok yas sarti neden var ilkokul mezunlarinada hak taninmasi gerekir