EGM: Polis İntiharları Sayılarında Dezenformasyon Var
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

EGM: Polis İntiharları Sayılarında Dezenformasyon Var

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve polis intiharları hakkında bilgilere yer verildi.

Haberler 7 Ekim 2022 21:18 0
EGM: Polis İntiharları Sayılarında Dezenformasyon Var

EGM'den polis intiharları hakkında açıklama geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı.  Yapılan açıklamada polis intiharları ile ilgili, "Daha önce sayısız kez açıklama yapmamıza ve verileri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmamıza rağmen, Emniyet teşkilatındaki intihar oranlarına yönelik dezenformasyon girişimleri devam etmekte ancak bunlar gerçekle bağdaşmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Söz konusu olayların daha önce de gündeme geldiğini ve benzer olayların yaşandığını söyleyen EGM, "Ekonomik, psikolojik ve ailevi nedenlerin öne çıktığı teşkilatımızdaki intihar olaylarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar aralıksız devam etmekte ve bunlar hayata geçirilmektedir. 2010 yılında 105 olan psikolog sayımız, 2020 ve 2021 yıllarında yapılan yoğun alımlar ile 296'ya ulaşmış, psikolog görüşmelerine ağırlık verilmiştir. Personelimizin her yıl en az bir defa Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimlerinde görevli Psikologlar ile düzenli bireysel görüşmeye katılımı sağlanmıştır. Yapılan bireysel görüşmelerde risk grubunda olması muhtemel personelimizi tespit edebilmek amacıyla 132 psikoloğa "Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)" eğitimi verilmiştir. Ayrıca Türkiye Polis Radyosu'nda, Teşkilatta görevli psikologların katılımı ile düzenli olarak ruh sağlığı konularında programlar düzenlenmektedir. Emniyet personelinin iyilik halinin devamını sağlamak ve psikolojik sağlamlığını arttırmak amacıyla Gazi ve Hacettepe Üniversitelerinin psikoloji, psikolojik rehberlik ve danışma ile psikiyatri bölümlerinden öğretim üyeleri ile bağımsız bir "Bilimsel Danışma Kurulu" oluşturulmuştur. Bizleri derinden etkileyen intihar olaylarının önlenebilmesi için yürüttüğümüz çok yönlü çalışmalarımızı bundan sonra da hayata geçirecek, mesai arkadaşlarımızın yanında olmaya dün ve bugün olduğu gibi yarın da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç