EGM lise mezunu 38 hizmetli alımı yapacak: İşte memur alımı başvuru tarihi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

EGM lise mezunu 38 hizmetli alımı yapacak: İşte memur alımı başvuru tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve lise mezunu 38 hizmetli alımı yapılacağına yer verildi.

Kamu 20 Ara 2023 21:29 0
EGM lise mezunu 38 hizmetli alımı yapacak: İşte memur alımı başvuru tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu kadrolu hizmetli alımı yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve lise mezunu 38 hizmetli alımı yapılacağına yer verildi. EGM tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda söz konusu personel alım ilanına başvuruların Ocak ayında başlayacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanının detaylarına yer verdik. İşte başvuru bilgisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

a) Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre alım yapılacaktır.
b) 2022 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
ç) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
d) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
e) Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.
f) Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.
g) Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir
Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

a) Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak.
b)Yapılacak sınav için 02.01.2023 tarihi itibariyle 25 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olmak,

BAŞVURU

İlana başvurular 2 Ocak ile 12 Ocak tarihleri arasında "https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" üzerinden alınacak. Başvuru başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin;

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç