Eczacıbaşı Dünya Şampiyonu Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Eczacıbaşı Dünya Şampiyonu Oldu!

2023 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası Finali'nde Eczacıbaşı Dynavit, VakıfBank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu. İşte haberin detayları...

Spor 17 Ara 2023 17:05 0
Eczacıbaşı Dünya Şampiyonu Oldu!

2023 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası Finali'nde Eczacıbaşı Dynavit, VakıfBank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu.

Eczacıbaşı Dynavit, geriden geldiği FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası Türk finalinde Vakıfbank'ı 25-23, 25-23 ve Tie Break'te 15-9 setleriyle 3-2 mağlup ederek tarihinde 3. kez dünya şampiyonu oldu.

1.SET: Vakıfbank 25 Eczacıbaşı 19

2.SET: Vakıfbank 23 Eczacıbaşı 25

3. SET: Vakıfbank 23 Eczacıbaşı 25

4. SET: Vakıfbank 25 Eczacıbaşı 23

5. SET: Vakıfbank 9 Eczacıbaşı 15

BAKAN BAK'DAN TEBRİK
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Çin'de düzenlenen, tarihte ilk kez iki Türk takımının karşılaştığı Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde kupayı kazanan Eczacıbaşı Dynavit ile dünya ikincisi olan VakıfBank'ı tebrik etti.

Bakan Bak tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyetimizin 100. yılında, kadın voleybolunda dünyanın en iyi takımının belirlendiği FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda iki Türk Takımının final mücadelesini izlemenin gururunu ülke olarak yaşadık. Öncelikle iki güzide kulübümüz Eczacıbaşı Dynavit ile VakıfBank'ı elde ettikleri tarihi başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Çin'de düzenlenen, iki Türk takımının ilk kez FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda birbirine rakip olduğu 'Türk Finali'nde kupayı kazanan Eczacıbaşı Dynavit'i kutluyorum. Şampiyonluk kupasını 3. kez ülkemize getirerek göğsümüzü kabartan Eczacıbaşı Dynavit'in başarılarının devamını diliyorum. Turnuvada daha önce 4 şampiyonluğu bulunan ve gümüş madalya kazanan VakıfBank'a da mücadelesi için teşekkürlerimi sunuyorum. 2023 yılı boyunca dünya voleybol tarihine damga vuran voleybol camiamızın tüm paydaşlarını kutluyor, başarıların artarak devam etmesini diliyorum.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç