E Devlet ve Cimer deprem yardım başvuru formu yayınlandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

E Devlet ve Cimer deprem yardım başvuru formu yayınlandı

E Devlet üzerinden yardım başvurusu başladı. Hem e devlet kapısı hem CİMER üzerinden başlayan başvurular için başvuru formu yazımızda

Ekonomi 7 Şubat 2023 13:48 2
E Devlet ve Cimer deprem yardım başvuru formu yayınlandı

Devletten sosyal yardım ödemesi: İşte başvuru ekranı.

Devlet , dar gelirli vatandaşlara sosyal yardım ödemelerini arttırdı. Özellikle depremden sonra dar duruma düşen vatandaşlar için yardım başvuruları e devlet üzerinden alınıyor. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar, e devlet kapısı üzerinden ya da CİMER üzerinden yardım taleplerini ileterek başvuru yapabiliyor ve bu şekilde mağduriyetlerini, nelere ihtiyaçları olduğunu devlete iletebilecekler.

CUMHURBAŞKANLIĞI CİMER ÜZERİNDEN FORM OLUŞTURDU

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklamasında CİMER başvuru formu üzerinde deprem formunun oluşturulduğu ve bu şekilde başvuru yapılabileceğine yer verildi. Söz konusu açıklamada, "Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen depremde devletimiz tüm kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. CİMER’de “Deprem acil” başlığını kullanıma hazır hale getirdik. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada istenilen bilgilerinizi girerek bu şekilde başvuru formuna gidin ve başvurunuzu yapın.

E DEVLET ÜZERİNDEN YARDIM BAŞVURUSU

Bunun yanı sıra e devlet kapısı üzerinden sosyal yardımlara başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvurusu yapmak için aşağıdaki linke gitmeniz gerekmektedir:

Bu ekrandan da sosyal yardımlara başvurunuzu yapabiirsiniz.

YARDIM YAPMAK İSTEYENLER BURAYA

E devlet kapısı üzerinden yardım yapılıyor. E Devlet kapısı üzerinden yardım yapmak isteyenlerin aşağıdaki linke gitmesi gerekmektedir.

Bu adres üzerinden yardım yapmak istediğiniz tutarı girerek deprem bölgesine yardımda bulunabilirsiniz.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Ay Önce
boş boş konuşacağına sende destek ol
Ziyaretçi 17 Ay Önce
ne oldu bu dünya liderine ve dünyanın sözde süper devletine ? Hazinede para yokmu ? 40 yıldır toplanan Deprem fonu paralarınap ne oldu ?