E Devlet ehliyet ceza puanı sorgulama ekranı: Sürücü belgesi puan sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet ehliyet ceza puanı sorgulama ekranı: Sürücü belgesi puan sorgulama nasıl yapılır?

Son dakika haberi: Ehliyet affı açıklaması geldi. Peki ehliyet affı nasıl olacak? Ceza puanı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Haberler 23 Ocak 2023 19:58 0
E Devlet ehliyet ceza puanı sorgulama ekranı: Sürücü belgesi puan sorgulama nasıl yapılır?

İşte ehliyet ceza puanı sorgulama. Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama ekranı yazımızda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında 2.5 milyon kişiyi ilgilendiren ehliyet affı müjdesini verdi. Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

"Köprüler yollar ve trenlerle yolları daha güvenli hale getirdik. Bilhassa ölümlü trafik kazalarında sadece son 5 yılda neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Salgın döneminde artan ihracat ve işç piyasadaki canlılık ile karayollarında daha büyük bir hareketlilik yaşandı. Bireysel ticari karayolu kullanımındaki artış, aldığımız tüm tedbirlere rağümen kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza bpuanlarında ciddi yükselmelere neden oldu. Her konuda olduğu gibi bu hususta da vatandaşlarımızın gönüllerini rahatlarmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Yapacağımız düzenleme ile sürücülerimizin alkol uyuşturucu ölümlü ve yaralanmalı kaza ve drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2.5 milyon kişinin ceza puanının silinmesini ve 10 bin ehliyetin geri verilmesinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum"

EHLİYET CEZA PUANI SORGULAMA

Ehliyet ceza puanı sorgulama işlemi e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Puan sorgulama işlemi yapmak isteyenlerin e devlet üzerinden bu sorgulama işlemini yapması gerekmektedir. E Devlet kapısına gittiğinizde aşağıdaki gibi arama kısmına ehliyet ceza puanı yazarak aşağıdaki gibi çıkan ilk sonuca tıklayın. Bu şekilde ceza puanı sorgulama işlemini e devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. 

Kadın erkek polisler bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;