Durumum İyi Diyen Bilal Erdoğan: 'Ekonomik Kriz Türkiye İçin Fırsat'

Durumum İyi Diyen Bilal Erdoğan: 'Ekonomik Kriz Türkiye İçin Fırsat'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan dikkat çeken son dakika açıklamalarında bulundu.

Yaşam 29.4.2022 12:43 0
Durumum İyi Diyen Bilal Erdoğan: 'Ekonomik Kriz Türkiye İçin Fırsat'

Benim ekonomik durumum iyi diyen Bilal Erdoğan: ekonomik krizin Türkiye için fırsat olduğunu söyledi.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından Türkiye’nin nabzını tutan “Anadolu Soruyor” adlı programın konuğu  Cumhurbaşkanı ve AK Pati Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan oldu. Erdoğan burada programda önemli açıklamalarda bulundu. 

Bazı basın kuruluşlarından gelen personellerin sorularını yanıtlayan Bilal Erdoğan, son dönemlerde Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma değindi ve kendi durumu hakkında açıklama yaptı. 

Yaptıkları çalışmalara değinen Erdoğan, 2 bin 500 çocuğa ulaşma hedefleri olduğunu , onları burslu şekilde okutacaklarını söyledi. Eğitimlerin yanında Türk Müziği eğitimi de verileceğini söyleyen Bilal Erdoğan, yeni bestekarların , icracıların yetişmesini istediklerini söyledi. Açıklamasında Bilal Erdoğan, "İkinci sınıfta çocuklar enstrüman seçimi yapıyorlar. Ut, klasik kemençe, tambur, ney, kanun bu enstrümanları çocuklar hocalarıyla beraber oturuorlar öğreniyorlar. Kültür bakanlığı sanatçıları burada bizimle beraber. Çocuklarımız hakikatten kendi çaplarında beste yapabiliyorlar. Sanatçılar da burayı çok beğeniyorlar. Burası aslında bir okuldan çok bir kültür sanat müzesi. 13 tane hücre diyebileceğimiz müzik odamız var. Orada ayrı ayrı dersler alınabiliyor. Yaşayan kültürümüzü ihya etmek için çalışıyoruz. Yaptığımız işleri kültür ihyası diye özetleyebiliriz” dedi.

CUMHURBAŞKANI OĞLU OLMAYI BEN SEÇMEDİM

Kendisinin seçerek , isteyerek Cumhurbaşkanı oğlu olmadığını, bu seçimin kendisinin olmadığını söyleyen Bilal Erdoğan, "Ben gurur duyarım ayrı mesele. Onun ülkesinde, döneminde yaşamak benim için bir fırsat. Vakıf insanı dediğiniz zaman bulunduğumuz yerden dikkat çekebilir miyim diye düşünüyorum. Biz ciddi bir vakıf medeniyetinin temsilcileriyiz. Bizler güçlendirilmesine yönelik, şeffaf olmaya yönelik neler yapabiliriz çalışmaları yapıyoruz. 51’e dayanan geleneğin mirasçılarıyız biz. İlim Yayma Cemiyeti olarak. Biz tabi ki bu hizmetleri devam ettireceğiz. Bugün ulaştığımız öğrencinin vizyonu, iddiası, kalitesi 70 yıl öncesine kadar çok yükseklerde. Buraları kuran buralara emek veren insanlar; bu toprakları bize vatan yapan insanlar buralara özen göstermiş insanlar ve bu vakıfları kurmuşlar. Biz istemez miyiz en parlak çocuklarımız iyi yetişsinler. Dışarının da bilgisini alsınlar ama gelip ülkemizde yaşasınlar. Burada bizim ülkemize hizmet etsinler. Bizim vakıf insanlıksa yapmaya çalıştığımız bunlar. Allah yardımcımız olsun Siyasetçi ailenin içinde olmaktan dolayı da bir çok sorun oluyor. Kurumlarımız siyasi bir şekilde gösterilmeye çalışılıyor, siyasi hedef haline getiriliyor. Bizim işimiz siyaset değil ama” dedi.

KRİZLER TÜRKİYE İÇİN FIRSAT

Krizlerin sürekli olduğunu, sürekli devam ettiğini söyleyen Bilal Erdoğan, 2008 krizinin henüz bitmediğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:"O kriz sürüyor. Salgın geldi krizi besledi, savaş geldi krizi besledi. Dünya yapısal sorun olduğu için krizlerden kurtulamıyor. Bir sürü birlik kurulmuş. Şimdi Birleşmiş Milletler bir karar alamıyor, sorunları çözemiyor. UNESCO’dan Dünya Ticaret Örgütü’ne kadar hepsinin temelleri çatırdıyor. Türkiye’de özellikle savaş devreye girince enerji maliyetlerinden ötürü etkilendik. Türkiye geçen sene sübvansiyon yaptı. Sübvansiyon yapıldığı zaman da vatandaş anlamıyor. Bu böyle gitmeyecek dedi ‘vatandaşa biz bunu yansıtacağız’ dedi. Buna vatandaşın tepki göstermesi gayet normal. Bu yaşadığımız ekonomik kriz ve devamının Türkiye için bir fırsat sunduğunu düşünüyorum. Bu fırsattan biz Türkiye olarak güçlenerek çıkabiliriz. Nedir? Başımızdaki iktidarın bunları çözebilecek, geçmişte de çözmüş olması. Güçlü bir lider olması, kriz döneminde başarmış bir liderimiz olması. Bu olsaydı bizim de boştu zaten. Allah’ın izniyle Tayyip Erdoğan kimsenin açta açıkta kalmasına müsaade edecek bir lider değil. Ben bunu oğlu olarak söylüyorum. Nasıl ki salgın döneminde vatandaşlara yardımlarda bulundu. Diğer ülkeler ekonomilerini soğutma yçnünde ilerlerken Türkiye ihracat yönünde ilerliyor. Bir geri çekilme, sonrasında atak evresine gidileceğini düşünüyorum."

Yorumlar (0)

Seç