Dünyanın en pahalı arabası geliyor: İşte yeni Bugatti
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dünyanın en pahalı arabası geliyor: İşte yeni Bugatti

Dünyanın en pahalı aracı sonunda çıkıyor. Gelen son dakika açıklamasında Bugatti'nin yeni araç çıkarmaya hazırlandığı öğrenildi.

Taşıt 21 Haz 2024 0
Dünyanın en pahalı arabası geliyor: İşte yeni Bugatti

İşte dünyanın en pahalı arabası.

Dünyanın en pahalı arabasını Bugatti üretmeye başladı. Gelen son dakika bilgilerine göre Hırvat Rimac'ın bünyesine giren Bugatti, 2016 yılından bu yana ilk defa yepyeni bir araba yapmaya başladı. Gelen bilgilere göre aracın fiyatı oldukça yüksek seviyede olacak.

HİBRİT OLACAK

İlk Hibrit Bugatti olarak piyasaya çıkacak araçta V16 motor olacak. 25 kWh batarya ve üç elektrikli motor ile eşleştirildi.

1800 BEYGİR GÜCÜNDE ARAÇ

Bugatti'nin yeni aracı 1800 beygirlik güç üretecek. Bu gücü ile oldukça dikkatleri çekiyor.

0-100'Ü FORMÜLA 1 ARACI GİBİ

Bugatti'nin yeni aracının 0'dan 100'e hızlanması 1.99 saniyede olacak. Bu hızlanması ile araç formula 1 aracı hissi veriyor.

EN FAZLA 445 KM HIZ YAPACAK

Araç saatte maksimum 445 kilometre hıza kadar ulaşacak. 60 kilometreye kadar elektrikli menzil veren aracın teslimatları 2026 yılında olacak.

SADECE 250 TANE ÜRETİLECEK: İŞTE DUDAK UÇUKLATAN FİYATI

Sadece 250 adet üretilecek olan bu aracın ilk teslimatlarının 2026 yılından itibaren yapılacağı öğrenildi.

Aracın fiyatı ise 4 milyon 600 bin dolar olacak. TL kuruna göre baktığımızda 151 milyon lira olduğu görülüyor. Ki bu sadece vergisiz fiyatı. Türkiye'ye gelmesi durumunda aracın fiyatının 300 milyon lirayı aşması bekleniyor. Peki sizin paranız olsa böyle bir araba alır mıydınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç