Dünyanın en çok satan araçları listesi açıklandı: Toyota artık 1. değil
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dünyanın en çok satan araçları listesi açıklandı: Toyota artık 1. değil

Son dakika haberi: Dünyada en çok satan araçlar listesinde zirvenin adı değişti. Artık Toyota lider değil.

Taşıt 16 Haz 2024 0
Dünyanın en çok satan araçları listesi açıklandı: Toyota artık 1. değil

İlk 10'da 5 aracı var ama en çok satan araç artık Toyota değil.

Tesla son dönemlere damgasını vurmaya devam ediyor. Gelen son dakika açıklamasında dünyada en çok satılan araçlar listesi yayınlandı ve araç sıralamasında birinci olan RAV4'ün yerini Tesla Model Y'nin aldığı görüldü.

JATO Dynamics tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında Model Y'nin 2023 yılında tam 1 milyon 223 bin adet satış yaptığı bildirilirken bu rakamın 1 milyon 75 bin RAV4 satışını geride bıraktığı ve fark atarak en çok satan araç olduğu bildirildi.

Tesla'nın sadece teknoloji değil otomotiv sektöründe de adından sürekli olarak söz ettireceği ortada iken son gelişme de bunu kanıtlar nitelikde oldu.

2023 yılı otomotiv endüstrisi için büyüme yılı olarak geride kaldı. Toplamda 78 milyondan fazla araç satışı olurken 2022 yılına kıyasla 7 milyon daha azla araç satışı oldu.

Pandeminin etkilerinin sona ermesi sonrası toparlanan sektörler rekor kırmaya devam ederken jeopolitik riskler de bunu durdurmadı.

3 YENİ TESLA GELİYOR

Yıllık hissedarları toplantısında açıklama yapan Elon Musk, 3 yeni Tesla model araç daha geliştirmeyi planladıklarını söyledi.

EN ÇOK SATAN 10 ARAÇ LİSTESİNDE 5 TOYOTA VAR

En çok satan araçlar listesine göz attığımızda Toyota'nın 5 aracının listede olduğu görülüyor. Bunlar şu şekilde

RAV4,

Corolla,

Corolla Cross,

Camry,

Hilux.

Müşterilerine geniş ürün yelpazesi sunan Toyota, sağlamlığı ile adından söz ettirirken en çok satış yapmasının nedeni de bu.

Toyota’nın geniş ürün yelpazesi sunarak çeşitli tüketici ihtiyaçlarını karşılama stratejisinde ne kadar başarılı olduğu ortada.

Açıklanan listeye yine de Toyota damgasını vurmuş durumda. Ancak ilk sırayı Tesla'ya kaptırdı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç