Dul ve yetim aylığı alanlara 9250 TL, emekliye 18 bin TL promosyon
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dul ve yetim aylığı alanlara 9250 TL, emekliye 18 bin TL promosyon

Özel Bankalar promosyonlara yüksek oranda zam yaptı. Yapılan zam sonrası dul ve yetim aylığı alanlara 9250 TL, emekliye ise 18 bin TL promosyon ödeniyor.

Bankalar 5 Nisan 2024 0
Dul ve yetim aylığı alanlara 9250 TL, emekliye 18 bin TL promosyon

Kamu bankalarının emekli promosyon zammı sonrası özel bankalar da zamları art arda yapmaya başladı. Emeklilerin banka promosyonlarına gelen zamma bir yenisi daha eklendi. Bir banka daha 18 bin TL promosyon verecek. Dul ve Yetim Aylığı alanlara ise 9 bin 250 TL'ye kadar promosyon ödemesi yapılıyor. Peki en yüksek promosyonu veren banka hangisi? Promosyon başvurusu nasıl yapılır? Dul ve yetim aylığı promosyon başvurusu nasıl yapılr?

ING Bank tarafından yapılan son dakika açıklamasında emeklilere 18 bin liraya kadar promosyon ödemesi yapılacağı bildirildi. 15 bin TL nakit promosyon ödemesinin yanı sıra otomatik ödeme talimatı verilmesi ile birlikte promosyonun 18 bin liraya kadar çıkarılacağı bildirildi. E Devlet üzerinden ve bankalardan yapılan promosyon ödemelerinin detayları yazımızda.

ÖLÜM AYLIĞI ALANLARA 9 BİN 250 TL, EMEKLİYE 18 BİN TL PROMOSYON

ING Bank, ölüm aylığı alanlara da promosyon ödemesi yapılacağını bildirdi. Açıklamada 10 bin liranın altında maaş alanlara 6 bin 250 TL nakit ödeme yapılacağına yer verildi. Otomatik ödeme talimatları ile birlikte 9 bin 250 liraya kadar çıkıyor.

Maaşa göre hesaplara direkt olarak yatacak promosyon miktarı şu şekilde:

10.000 TL’ye (10.000 TL hariç) kadar ise 6.250 TL, 

10.000 TL - 15.000 TL (15.000 TL hariç) arası ise 10.000 TL,

15.000 TL - 20.000 TL (20.000 TL hariç) arası ise 12.500 TL,

20.000 TL ve üzeri ise 15.000 TL

3 BİN TL EK ÖDEME ŞARTLARI

3 Nisan'da başlayan ve 30 Nisan'a kadar başvurusu devam edecek promosyonda 3 bin TL ek ödemenin detayları şu şekilde:

Kampanyadan, 28 Mart 2024 – 30 Nisan 2024 tarihleri arasında bankamızdan ilk kez emekli maaşını alacak ve bu tarihler arasında nakit promosyonu vadesiz hesabına yatan emekli maaş müşterileri, Otomatik Fatura Talimatı vermeleri ve vadesiz hesaplarına bağlı bir Destek Hesap ürününe sahip olmaları koşuluyla faydalanabilir. 

Kampanyaya katılım için 28 Mart 2024 – 30 Nisan 2024 tarihleri arasında SGK Kapsamında Gelir/Aylık Alanlara Ek Promosyon Ödenmesine İlişkin Bilgi ve Katılım Formu'nun alınmış olması gerekir.

Kampanyaya katılmak için 30 Nisan 2024 tarihine kadar vadesiz hesaptan tanımlı Otomatik Fatura Talimatları'nın verilmiş olması ve vadesiz hesaplarına bağlı bir Destek Hesap ürününe sahip olunması gerekir. Bu tarihten sonra verilen ve iptal edilip yeniden verilen Otomatik Fatura Talimatları veya açılacak Destek Hesaplar kampanya kapsamında sayılmaz.

Kampanya kapsamında vadesiz hesaplarına bağlı bir Destek Hesap ürününe sahip müşterilerin vadesiz hesaplarından 3 adet ve üzerinde verecekleri her Otomatik Fatura Talimatı'na 600 TL, toplamda en fazla 3.000 TL ek nakit promosyon ödenir. 5 adetten fazla Otomatik Fatura Talimatı verilmesi durumunda ek bir tutar ödenmez. 

Kampanyadan yararlanabilmek için en az 3 OFT verilmelidir, 1 ve 2 adet OFT verilmesi durumunda kampanyadan yararlanılamaz. 

Kredi kartından verilen Otomatik Fatura Talimatları kampanya kapsamında değildir.

Kampanyadan 28 Mart 2024 tarihi öncesinde ING’den promosyon taahhüdü bulunan ve bir diğer SGK emekli aylığı getiren müşteriler yararlanamazlar.

Ek nakit promosyon ödemesi 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren ödenmeye başlanır.

3.000 TL’ye varan ek Otomatik Fatura Talimatı promosyon kampanyasına dahil olabilmek için kampanyaya katılım şartlarına ilişkin tüm detaylar ing.com.tr adresinde belirtilir.

28 Mart 2024 – 30 Nisan 2024 tarihleri arasında verilen vadesiz hesaba tanımlı her bir yeni Otomatik Fatura Talimatı’nın, talimat tarihinden itibaren 90 gün içerisinde en az bir kez vadesiz hesaptan otomatik olarak ödenmesini takiben faturanın iptal olmaması ve vadesiz hesaba bağlı bir Destek Hesap olması durumunda, 2 gün içerisinde ek nakit promosyon ödemesi vadesiz hesaba ödenir.  28 Mart 2024 öncesinde verilmiş olan vadesiz hesaba tanımlı olan Otomatik Fatura Talimatları'nın ise 30 Nisan 2024 tarihine kadar en az bir kez vadesiz hesaptan otomatik olarak ödenmiş olması ve vadesiz hesaba bağlı bir Destek Hesap olması durumunda, ek nakit promosyon ödemesi vadesiz hesaba yapılır.

ING, uygun görmediği Destek Hesap başvurularını onaylamama hakkına sahiptir. Yeni Destek Hesap başvurularında başvurunun onaylanmaması veya hali hazırda Destek Hesap'a sahip olunmaması durumunda Otomatik Fatura Talimatı verilse dahi ek promosyon bedelinden yararlanılamaz.

Yukarda belirtilen şartlarda Otomatik Fatura Talimatı verilmeden vadesiz hesaba bağlı bir Destek Hesap sahibi olunması, Destek Hesap limit artışı veya Destek Hesap iptali sonrası yeniden Destek Hesap tanımlanması kampanyadan yararlanma hakkı sağlamaz. Kampanyaya katılacak kişiler hem Otomatik Fatura Talimatı hem de vadesiz hesaba bağlı Destek Hesap ürün sahipliği koşulunu birlikte yerine getirmeleri halinde kampanyadan yararlanabileceklerini kabul ederler.

Nakit promosyonun/ek nakit promosyonun ödendiği tarihten itibaren üç yıl içerisinde; faturanın iptal edilmesi, düzenli olarak otomatik ödenmemesi, Destek Hesap'ın iptal edilmesi herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma taşınması ya da SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın ödenen toplam promosyon/ek nakit promosyon tutarı şartın bozulduğu tarih esas alınmak suretiyle taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.

Aynı anda birden fazla ek nakit promosyon kampanyasından yararlanılamaz.

Başka Otomatik Fatura Talimatı kampanyalarıyla birleştirilemez.

ING katılım kanallarını değiştirme, belirtilen hizmetleri dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

BAŞVURU E DEVLET'TEN

Promosyona başvurular e devlet kapısı üzerinden ve banka şubelerinden alınıyor. Başvuru bilgileri şu şekilde:

Şubeye gelmeden, e-Devlet’ten de banka değişikliği işlemi gerçekleştirebilirsiniz. PTT’den alınan şifre ile e-devlet’e girerek buradaki işlem adımları takip edilmelidir.

ING Şubelerine giderek sadece nüfus cüzdanıyla emekli maaşınızı ING’ye taşıyabilirsiniz.

ING Mobil üzerinden Cebimdeki Danışman'la görüntülü görüşerek kolayca maaşınızı taşıyabilir, size özel sunulan ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç