Döviz Kurları Yine Yükselişte! 9 Ağustos Güncel Döviz Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Döviz Kurları Yine Yükselişte! 9 Ağustos Güncel Döviz Fiyatları

Döviz kurları haftanın 3. işlem gününe de yükselişle başladı! İşte 9 Ağustos güncel döviz fiyatları ve detaylar...

Döviz 9 Ağu 2023 09:59 0
Döviz Kurları Yine Yükselişte! 9 Ağustos Güncel Döviz Fiyatları

Dolar ve euro yeni güne yükselişle başladı. Dolar önceki kapanışına göre 27,03 TL seviyesinden işlem görürken, euro ise 29,68 TL civarında seyrediyor.

TÜİK geçtiğimiz hafta, Temmuz ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 47,83 olduğunu açıklamıştı. Merkez Bankası ise politika faizini yüzde 17,5'e yükselttiğini açıkladı. TCMB'nin geçen hafta açıkladığı faiz kararının beklentilerin altında kalması ve Türkiye İstatistik Kurumu'nun Temmuz ayı enflasyon oranını açıklaması sonrası dolar 27,79 TL'ye, euro/TL 30,66 TL'ye, gram altın da 1.715 TL'ye çıkarak tarihi zirvesini yenilemişti.

DOLAR BUGÜN NE KADAR?
Döviz kurundaki yükseliş sürmeye devam ederken, önceki kapanışını 26,98 seviyelerinden yapan dolar, bugün 27,03 TL seviyesinden işlem görüyor.

EURO BUGÜN NE KADAR?
Geçtiğimiz hafta 30 TL sınırını aşan euro/TL, bugün 29,68 seviyesinden işlem görüyor. Euro önceki kapanışını 29,56 seviyesinden yapmıştı.

EKONOMİ GÜNDEMİNDE BU HAFTA NELER VAR?
İçerde bu hafta Perşembe günü sanayi üretimi, cuma ise cari açık rakamları açıklanacak. Dışarda ise gözler ABD enflasyonuna çevrildi. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan gösterge verilerin ardından ABD enflasyonun gerilemeye devam etmesi bekleniyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç