Döviz Kurları Yeni Haftaya Yükselişle Başladı! 29 Ocak Güncel Döviz Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Döviz Kurları Yeni Haftaya Yükselişle Başladı! 29 Ocak Güncel Döviz Fiyatları

Döviz kurları, yeni haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı! İşte 29 Ocak güncel döviz fiyatları ve detaylar...

Döviz 29 Ocak 2024 0
Döviz Kurları Yeni Haftaya Yükselişle Başladı! 29 Ocak Güncel Döviz Fiyatları

Geçen hafta yüzde 0,39 değer kazanan Dolar/TL kuru bugün alış fiyatı 30,3067 liradan, satış fiyatı ise 30,3300 liradan işlem görüyor.

Euro 32,9131 lira alış, 32,9513 lira satış fiyatı ile alıcı buluyor.

KÜRESEL PIYASALARDA GÖZLER FED'IN FAIZ KARARINA ÇEVRILDI
 Küresel piyasalarda, ABD ekonomisinde "yumuşak iniş" senaryolarının güç kazanmasıyla geçen hafta pozitif bir seyir izlenirken, gözler ABD Merkez Bankasının (Fed) bu hafta açıklayacağı yılın ilk faiz kararına çevrildi.

Dolar-Euro kuru bugün ne kadar? - Baba Haber

Merkez bankalarının mart ayında faiz indirimine başlayacağına dair beklentiler güç kaybetmeye devam ederken, ekonomilerin resesyona girmeden bu dönemi atlatabileceği yönündeki umutlar risk iştahını destekliyor.

Ekonomik aktivitenin endişe edildiği kadar yavaşlamayacağı yönündeki öngörüler piyasaların yönü üzerinde etkili oluyor.

Öte yandan, para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in bu ayki toplantısında politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılırken, bankanın martta faiz indirime başlama ihtimali yüzde 46 ile fiyatlanıyor.

Dolar kuru bugün ne kadar? ( 13 Eylül 2023 dolar-euro fiyatları) - Dünya  Gazetesi

Bir süredir enflasyonla mücadele kapsamında atılan şahin adımların marttan itibaren yerini güvercin hamlelere bırakacağı yönündeki beklentiler zayıflarken, dünya genelinde merkez bankalarının faiz indirimlerine ne zaman başlayacaklarına yönelik soru işaretleri varlığını koruyor.

Analistler, söz konusu durumun piyasalarda belirsizliği artırmasına karşın, ABD'de ekonomik aktivitenin güçlü kaldığına yönelik işaretlerin şirketlerin finansal sonuçlarını olumlu etkilemesi nedeniyle pay piyasalarında yükseliş eğiliminin devam ettiğini aktardı.

ABD'de enflasyonun hız kesmesine karşın ekonomik aktiviteden alınan olumlu sinyaller ekonomide "yumuşak iniş" ihtimallerini artırdı.

Dolar kurunda son durum

Öte yandan ABD'de bu sene yapılacak seçim öncesi ön seçimler devam ediyor. New Hampshire eyaletinde yapılan Cumhuriyetçi Partinin ön seçimlerini, eski ABD Başkanı Donald Trump önde tamamladı. Analistler, Trump'ın söz konusu zaferle birlikte Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı olma yolunda önemli bir avantaj sağladığını bildirdi.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç