Döviz Kurları Haftaya Düşüşle Başladı! 29 Nisan Güncel Döviz Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Döviz Kurları Haftaya Düşüşle Başladı! 29 Nisan Güncel Döviz Fiyatları

Döviz kurları, yeni haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı! İşte 29 Nisan güncel döviz kurları ve detaylar...

Döviz 29 Nisan 2024 0
Döviz Kurları Haftaya Düşüşle Başladı! 29 Nisan Güncel Döviz Fiyatları

Dolar, haftaya düşüşle başlayarak 32,4250 TL seviyesinden satılıyor. Euro, 34,7560 TL'den satılırken sterlin ise 40,6190 TL seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi de 105,8 seviyesinde bulunuyor.

Cuma günü 32,4766 TL'den günü tamamlayan dolar, yeni haftada saat 11.10 itibarıyla 32,4250 TL'den satılıyor. Aynı dakikalarda euro 34,7560 TL, sterlin ise 40,6190 TL'den satılıyor.

Dolar kuru bugün ne kadar? ( 13 Eylül 2023 dolar-euro fiyatları) - Dünya  Gazetesi

FED YETKİLİLERİNİN AÇIKLAMALARI FAİZDE İNDİRİM BEKLENTİSİNİ İLERİ TARİHE ATTI

Analistler, bu hafta ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz kararı ve sonrasında banka Başkanı Jerome Powell'ın sözle yönlendirmelerinin yanı sıra yoğun veri gündeminin yatırımcıların odağına yerleştiğini söyledi.

Enflasyonla mücadelenin beklenenden daha uzun sürebileceğine ilişkin sinyaller veren makroekonomik veriler ve Fed yetkililerinin şahin tonlu yönlendirmeleri, bankanın faiz indirimlerine daha geç başlayabileceğine yönelik endişeleri artırıyor.

Dolar-Euro kuru bugün ne kadar? - Baba Haber

Fed'in hafta içi gerçekleştireceği toplantıda faizleri sabit bırakacağına kesin gözüyle bakıldığını anımsatan analistler, karar sonrası Fed Başkanı Powell'ın yapacağı açıklamalarda bankanın gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin ipuçları aranacağını dile getirdi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in haziranda faiz indirimine başlama ihtimali yüzde 12, temmuzda yüzde 30 ve eylülde yüzde 58'e geriledi.

Öte yandan, bu hafta ABD'de açıklanacak istihdam raporundaki verilerin yatırımcıların odağında olacağını belirten analistler, özellikle tarım dışı istihdam verisinden alınacak sinyallerin varlık fiyatları üzerinde belirleyici olmasının öngörüldüğünü bildirdi.

Euro/dolar'da kısa pozisyonlar 2 yılın zirvesinde - Bloomberg HT

Analistler, bununla birlikte bu hafta yurt içinde enflasyon verilerinin takip edileceğini aktardı.

Bugün, yurt dışında Almanya'da enflasyon, Avro Bölgesi'nde tüketici güven endeksi ile ABD'de Dallas Fed imalat sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 105 ve 104 seviyelerinin destek, 106 ve 107'nin direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç