Dolara neler oluyor: Aniden fırladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dolara neler oluyor: Aniden fırladı

Dolar kuru hakkında son dakika haberi geldi. Dolar TL aniden fırladı ve tarihin en yüksek seviyesini gördü.

Döviz 12 Mart 2024 1
Dolara neler oluyor: Aniden fırladı

Son dakika haberler: Dolar aniden fırladı. Döviz kurlarında hareketlilik arttı.

Dolar kuruna neler olduğu sorusu son saatlerde sosyal medyada oldukça konuşuldu. Aniden 50 kuruş birden artan dolar kurunda grafik, ani yükselişi gözler önüne sürerken doların neden aniden yükseldiği ve daha sonra neden aniden düştüğü sorusu merak konusu oldu.

32 TL İKEN BİR ANDA 32.52 TL OLDU

Aşağıdaki grafikten de görüldüğü üzere 1 dolar fiyatı, saatler 20.47'yi gösterdiğinde 32.06 TL seviyesindeydi. Ancak saatler 20.48'i gösterdiğinde ani bir yükseliş meydana geldi. Yaşanan ani yükseliş ile birlitke 1 dolar 32.52 TL'ye kadar çıkarak tarihinin en yüksek seviyesini anlık şekilde gördü.

Burada çok kalmayan dolar kuru, saat 20.50'de 32.10 TL'ye, daha sonr 20.53'te yine 32.06 TL'ye kadar geriledi ve bu seviyeden şu sıralar işlem görüyor. İşte dolar TL'de son saatlerde yaşanan değişimin grafiği:

Euro kuru ise şu sıralar 35.05 TL'den işlem görüyor.

DOLAR TAHMİNLERİ

Bilal Bircan yaptığı son açıklamada dolar kuru tahminini şu şekilde verdi:

"TCMB’den sıkı duruşun sürdürüleceği mesajlarının yanı sıra, şubat ayı enflasyonunun beklentileri aşması sonrasında gelen kredi sınırlaması ve kredi büyümesine dayalı zorunlu karşılık tesisi adımlarına ve seçim sonrasında faiz artış ihtimaline rağmen yıl sonu dolar/TL tahminlerinin 40 TL seviyelerinde yoğunlaştığı görülmekte"

FATİH ERBAKAN: 38 TL OLACAK

Yeniden REfah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise yaptığı açıklamada, "Geçen seçimden önce dolar 19 liraydı. Bugün 34 liraya dayandı. Bu hızla giderse seçime kadar dolar 38 lira olursa şaşmayın" dedi.

EVREN DEVRİM ZELYUT: 42 TL'Yİ BULDUKTAN SONRA DÜŞECEK

Ünlü Ekonomist Evren Devrim Zelyut ise yaptığı son dakika açıklamasında, “Dolar 41 ile 42 faizde sonbahara kadar bir kalış, ondan sonra geri çekilme olacak" dedi.

Bir diğer ünlü ekonomist Hatice Kolçak ise yaptığı son dakika açıklamasında dolar kurunun sene içinde 37-38 TL'leri bulabileceğini söyledi. Kolçak, dolarda beklentinin yukarı yönlü olduğunu söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir. Finans7 sadece bilgilendirir. Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
ülkenin haline bakk resmen rezalet ! Hayatımda bu akp kadar beceriksiz bir hükümet daha görmedim ekonomi yerlerde resmen