Dolar Yükselmeye Devam Ediyor! 31 Ağustos Güncel Döviz Kurları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dolar Yükselmeye Devam Ediyor! 31 Ağustos Güncel Döviz Kurları

Döviz kurları yükselmeye devam ediyor! Dolar haftanın 4.işlem gününe de yükselişle başladı! İşte 31 Ağustos güncel döviz fiyatları...

Döviz 31 Ağu 2023 16:26 0
Dolar Yükselmeye Devam Ediyor! 31 Ağustos Güncel Döviz Kurları

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 26,72 seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 29,14'ten, sterlin ise 33,99'dan alıcı buluyor.

Dün yükseliş eğiliminde bir seyir izleyen dolar/TL, günü önceki kapanışının yüzde 0,6 üzerinde 26,70'ten tamamladı. Dolar/TL, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 11.15 itibarıyla 26,71'den işlem görüyor.EURO VE STERLİN NE KADAR?
Aynı dakikalarda euro/TL 29,14'ten, sterlin/TL ise 33,99'dan satılıyor. Dolar endeksi, şu sıralarda yüzde 0,2 artışla 103,3 seviyesinde bulunurken, avro/dolar paritesi önceki kapanışının yüzde 0,3 altında 1,0890 seviyesinde seyrediyor.


PİYASALAR HABER AKIŞINA ODAKLANDI
Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yılın geri kalanında faiz artırmayacağına yönelik iyimserlikle risk iştahının yükselse de Çin ekonomisindeki gelişmelerin varlık fiyatlarını baskılamaya devam ettiğini söyledi. Dünya genelinde açıklanan makroekonomik verilerden alınan sinyaller, ekonomik aktivitenin yavaşlamaya devam ettiğini gösterirken, bu durum Pasifik Okyanusu'nun iki cephesinde farklı fiyatlamalara sebep oluyor.

ABD ekonomisinin ikinci çeyrek büyüme verisi yüzde 2,4'ten yüzde 2,1'e revize edilirken, ülke ekonomisinin ikinci çeyrekte beklenenden daha az büyüdüğünü ve istihdam artışının da beklenenden fazla yavaşladığını gösteren verilerin ardından para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in eylül toplantısında politika faizini sabit tutacağına yönelik beklentiler yüzde 90'a yaklaştı.

YURT İÇİNDE GÖZLER PPK TOPLANTI ÖZETİNDE
Öğleden sonra yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Piyasası Kurulu (PPK) toplantı özeti, yurt dışında ise ABD'de kişisel tüketim harcamalarının öne çıkacağını belirten analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 102 seviyesinin destek, 105'in ise direnç olarak öne çıktığını bildirdi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç