Dolar ve Euro Yükselmeye Devam Ediyor! 31 Ocak Güncel Döviz Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dolar ve Euro Yükselmeye Devam Ediyor! 31 Ocak Güncel Döviz Fiyatları

Döviz kurları yeni haftanın üçüncü işlem gününde de yükselmeye devam ediyor! İşte 31 Ocak güncel döviz kurları ve detaylar...

Döviz 31 Ocak 2024 0
Dolar ve Euro Yükselmeye Devam Ediyor! 31 Ocak Güncel Döviz Fiyatları

Dolar/TL, güne yatay seyirle başlamasının ardından 30,3570 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise yüzde 0,2 artışla 103,6 puan seviyesinde bulunuyor. Bugün Fed'in faiz kararı ve Powell'ın açıklamaları takip edilecek.

Dolar/TL, güne yatay seyirle başlamasının ardından 30,3570 seviyesinden işlem görüyor. Dün 30,34-30,44 bandında hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışına paralel 30,3504'ten tamamladı.

Euro/Dolar paritesi: İllüzyon mu gerçek mi? - Sigorta Gazetesi

Dolar/TL, yeni güne de yatay seyirle başlamasının ardından saat 16.30 itibarıyla önceki kapanışının hemen üzerinde 30,3570'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,3 azalışla 32,8440'tan, sterlin/TL yüzde 0,3 değer kaybıyla 38,4650'den satılıyor.

DOLAR ENDEKSİ 0,2 ARTIŞLA 103,6 PUAN SEVİYESİNDE
Dolar endeksi ise şu sıralarda yüzde 0,2 artışla 103,6 puan seviyesinde bulunuyor. Analistler, ABD Merkez Bankasının ( Fed ) politika faizini beklenenden daha uzun süre sabit tutabileceğine yönelik fiyatlamaların güçlenmesinin varlık fiyatları üzerinde etkili olduğunu belirterek, bugün Fed'in faiz kararı ve toplantı sonrası Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaların yatırımcıların odağına yerleştiğini söyledi. ABD'de ülke ekonomisinin atılan şahin adımlara karşın beklendiği şekilde yavaşlamadığını kaydeden analistler, bu durumun para piyasalarındaki fiyatlamalarda faiz indirimlerinin hangi ayda başlayacağına ilişkin tahminleri ötelediğini bildirdi.

Euro, dolar ve sterlinde son durum

BUGÜN FED FAİZİNİN SERBEST BIRAKILACAĞI ÖNGÖRÜLÜYOR
Analistler, bugün Fed'in politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakıldığını ifade ederek, para politikası metni ve Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarından Banka'nın gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin sinyaller alınabileceğini dile getirdi.

Dolar kuru bugün ne kadar? ( 13 Eylül 2023 dolar-euro fiyatları) - Dünya  Gazetesi

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Fed'in faiz kararı ve Powell'ın açıklamaları ile Almanya'da enflasyon ve ABD'de ADP özel sektör istihdamı başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 103 ve 102 puan seviyelerinin destek, 104 ve 105 puanın direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç