Dolar ve Altın Fiyatlarında Uzman İsimden Tahmin Geldi

Dolar ve Altın Fiyatlarında Uzman İsimden Tahmin Geldi

Ünlü Ekonomist İslam Memiş'ten bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada dolar ile altın konusunda değerlendirme ve yorum yapıldı.

Altın 16.4.2022 10:03 0
Dolar ve Altın Fiyatlarında Uzman İsimden Tahmin Geldi

Ünlü ekonomist İslam Memiş bir son dakika açıklamasında bulundu. Dolar kuru 18 liraya çıktığında, gram altın 1100 liraya kadar çıktığında hala dolar ve altın alan vatandaşlara uyarıda bulunarak dolar ile altının ciddi oranda düşeceğini, dövizle altının çökeceğini ve bu vatandaşların acınacak duruma düşeceğini söyleyen Memiş, yeni tahminini yayınladı. Memiş yayınladığı tahminde önemli ifadeler kullandı ve FED'in altın fiyatlarını baskılamak için sürekli olarak faiz artırım politikası uygulayacağını, dolar ile altın arasında bu şekilde bir savaş olacağını söyledi.


İnternet Haber üzerinden yayımlanan habere baktığımızda İslam Memiş, 2022 yılı için çok dalgalı bir piyasa beklediğini ve dalgalı bir piyasaya yatırım yapılıp pozisyon alınması gerektiğini söyledi. Altın fiyatları için 1450 lira tahmininde bulunan Memiş, altının nasıl 1450 lira seviyesine geleceği konusuna da cevap verdi.


2021 yılında altının ons fiyatının sürekli olarak düşüş eğiliminde olduğunu söyleyerek sözlerini sürdüren MEmiş, bu sene yükseliş eğilimine geçtiğini, ancak buna da Fed freni geldiğini söyledi. Enflasyonu fiyatlamak isteyen bir ons altın olacak diyen Memiş, yatırımcıların sürekli altın almak istediğini, enflasyonun sürekli olarak yükselmesi nedeniyle yatırımcının böyle bir pozisyon aldığını söyledi. Altın ile dolar arasında , FED'in yapacağı faiz artırımları sonrası savaş çıkacağını söyleyen Memiş, "Ben 2022 yılı içerisinde altının ons fiyatının 1960 hatta 2000 dolar seviyelerini test edilme ihtimalini çok kuvvetli görüyorum." dedi. Memiş sözlerini şu şekilde sonlandırdı:


"1960 hatta 2000 dolar seviyesindeki ons altın ve FED’in faiz kararıyla tüm dünyada doların değer kazanacak olması nedeniyle gram altın fiyatı üzerinde yaptığım çalışma bana yıl içinde gram altının 1450 lirayı göreceğini işaret ediyor.


Altın tarihten bugüne kadar hiçbir zaman yatırımcısını üzmemiştir. Gümüşe yatırım yapın tavsiyesini devam ettiriyorum. 2022 yılı içerisinde gümüşün gramının 20 lira seviyesine çıkacağını göreceğiz."


Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre gram altın 930 lira seviyesinden işlem görüyor.


Bunun yanı sıra dolar kuru 14.66 TL seviyesinden işlem görüyor. Uzun zamandır 16 TL'nin üzerinde seyreden Euro kuru ise 15.84 TL seviyesine kadar geriledi.


Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Yazarın görüşleridir. Finans7.com'da yatırım tavsiyesi verilmez.


Yorumlar (0)

Seç