Dolar TL'ye Neler Oluyor? Döviz Sert Düştü Ama...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dolar TL'ye Neler Oluyor? Döviz Sert Düştü Ama...

Son dakika haberi: Dolar kurunda hızlı bir şekilde düşüş görüldü. Görülen dakikalık düşüş dikkatleri çekti.

Döviz 31 Ekim 2022 22:51 0
Dolar TL'ye Neler Oluyor? Döviz Sert Düştü Ama...

Son dakika : Dolara neler oluyor? Döviz kurunda son durum ne?

Dolar kurunda ani bir anlık düşüş görüldü. Dakikalık yaşanan düşüşle birlikte 18.30 liranın altına kadar gerileyen dolar kurunda yeniden toparlanma oldu ve sabah olduğu seviyelere geri çıktı. 1 dakikalık yaşanan ani yükseliş dikkatleri çekerken bu konuda henüz bir açıklama gelmedi.

Daha önce de bu süreçte aynı şekilde durumların yaşandığı biliniyordu. Ani gelen dakikalık satışlar ve geri alımlarla birlikte hızlı şekilde değişen dolar kurunda yanı şekilde yükseliş bu akşam da görüldü. Piyasalardan alınan son bilgilere göre gündüz 18.61 TL seviyelerinde yatay şekilde seyreden dolar kuru bir anda 18.23 liraya kadar geriledi.

İşte yaşanan bu düşüşün grafiği:

Akşam saatlerinde gerçekleşen bu durum dikkat çekerken konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. 

ŞİMDİ KAÇ TL?

Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre 1 dolar 18.61 TL seviyesinde seyrediyor:

DOLARDA KRİTİK GÜN 2 KASIM

Tüm dünyada piyasalar 2 Kasım tarihinde açıklanacak Fed faiz kararına dönmüş durumda. 2 Kasım 2022 Çarşamba günü TSİ 21.00'da Fed faiz kararı açıklanacak. Analistler yaptıkları son açıklamada 75 baz puanlık faiz artırımı beklentisi olduğunu, piyasaların 75 baz puanlık faiz artırımını fiyatladığını bildirdi. Analistler, Çarşamba günü 50 baz puanlık faiz sürprizi olması durumunda doların gevşeyeceği, 100 baz puanlık yükseliş olması durumunda doların daha da güçleneceği bildirildi. 75 baz puanlık yükselişte yatay seyir devam edeceğini söyledi. 21.00'da açıklanacak faiz sonrası Powell, 21.15 'ten sonra kameralar karşısına geçecek ve yeni dönemde şahin mi yoksa güvercin tutum mu sergileneceğini açıklayacak. 

Bu açıklamaya göre dolar şekillenecek.

Sorumluluk reddi beyani: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç