Dolar Rekor Kırdı! 27 Eylül Güncel Döviz Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dolar Rekor Kırdı! 27 Eylül Güncel Döviz Fiyatları

Haftanın üçüncü işlem gününe rekor kırarak başlayan dolarda, yükseliş sürüyor! İşte 27 Eylül güncel döviz fiyatları ve detaylar...

Döviz 27 Eylül 2023 09:53 0
Dolar Rekor Kırdı! 27 Eylül Güncel Döviz Fiyatları

Dolar ve eurodaki hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Dolar bugün güne 27,30 TL ile başlarken 27,64 TL ile rekorunu kırmış oldu. Euro ise günü 28,83 ile açtı.

14 ve 28 Mayıs Seçimlerinin ardından hızlı bir şekilde yükselişe geçen dolar ve euroda yükseliş ivmesi hız kesmiyor.

Bir süredir Dolar/TL tarafında görülen yükseliş ivmesi yeni rekor seviyenin test edilmesini beraberinde getirdi. Dolar/TL kuru 27,49 seviyesini gördükten sonra 27,29 seviyelerinde denge kazandı.

Yukarı yönlü seyrine devam eden dolar, Merkez Bankası'nın da faiz artırımı kararlarıyla birlikte 27 TL üstündeki yükselişini hızlandırıyor. Dolar kuru bugüne 27,30 TL'den başlarken, gün içinde en yüksek olarak 27,64 TL'yi gördü.

EURO NE KADAR?
Euro ise 28,83 TL'den güne başlarken, gün içinde en yüksek 29,58'i gördü.

Bloomberg HT'ye göre; Fed'in para politikasındaki sıkılaştırıcı duruşu doların reel getiri avantajının emsallerine göre genişleyeceği beklentisiyle dolara destek sağladı.

Yen, Salı günü Ekim 2022'den bu yana ilk kez dolar başına 149 seviyesini aştıktan sonra yatay seyretti. Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, para birimlerini güçlü bir aciliyet duygusuyla izlediğini söyledi.

Mizuho Bank Ltd. Ekonomi ve Strateji Müdürü Vishnu Varathan, "Reel getiri avantajı ve güvenli liman talebinin, devam eden Çin risklerinin ortasında yuan riskleriyle ilerlemesi, doların yeniden canlanan hakimiyetinin altını çiziyor. Euro, sterlin ve yen boğalarının dolara meydan okuması için ikna edici bir durum yok" değerlendirmesini yaptı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç