Dolar Kurunun Beklediği Haber Geldi: Dolar TL Sert Düştü

Dolar Kurunun Beklediği Haber Geldi: Dolar TL Sert Düştü

Son dakika haberi: Dolar TL'yi hızlı şekilde düşüren şeyin en olduğu ortaya çıktı.

Döviz 17 Tem 2022 08:03 0
Dolar Kurunun Beklediği Haber Geldi: Dolar TL Sert Düştü

Son dakika: Dolarda bomba açıklama.

Rahmi Turan dün kaleme aldığı yazısında flaş bir ifadeye yer verdi. Dün Sözcü'de yer alan haberde Türkiye'de birçok ülkedek 55 milyar dolarlık bir para girişinin olacağına yer verildi. 

HANGİ ÜLKELERDEN GELECEK

Bodrum'da yaşayan gazeteci dostuğumuz 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın baş danışmanı Can Pulak'ın haberi aktardığını söyleyen Turan, piyasaları geçici olarak rahatlatacak bir hamlenin yolda olduğunu söyledi. Türkiye'ye 55 milyar dolar geleceğini, bunun 20 miloyarının Suudi'lerden, 15 milyarının KAtar'dan 10 milyarının BAE'den ve 10 milyar dolarının da Rusya'dan geleceğine yer verildi.

DOLAR SERT DÜŞTÜ

Bu haberin dün gelmesi ile birlikte dolar kurunda sert düşüş görüldü. 17.40 TL ile haftayı kapatan dolar kuru, şimdi 17.13 TL seviyesinde seyrediyor. 

Konu hakkında açıklama yapan Hatice Kolçak, "Bu haber gerçek mi değil mi yoksa sadece fısıltı mı göreceğiz. Gelirse ne olur? Dolar illa ki aşağı iner. Ama gerçekleşir mi oun bilmiyoruz. Biliyorsunuz Prens Selman geldi ama Swap gelmedi. Ertelenmiş bir şey bugün mü gelecek. 55 milyar dolar çok büyük para. Bizi seçime götürebilir." dedi.

DOLAR DÜŞÜŞÜ SÜRER Mİ?

Eğer bu 55 milyar dolar gelecek haberi gerçekse dolarda düşüş görülür. Ancak bu konuda resmi kaynaklardan bir açıklama henüz gelmedi. Açıklama geldiğinde finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için finans7 mobil uygulamasını indirin.

Yorumlar (0)

Seç