Dolar İçin Yok Artık Dedirten Tahmin: Dolar Kuru O Tarihte 10 TL'ye Düşecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dolar İçin Yok Artık Dedirten Tahmin: Dolar Kuru O Tarihte 10 TL'ye Düşecek

Döviz kurunun önümüzdeki süreçte ne olacağı takip edilirken araştırmacı yazar Engin Avcı'dan iddialı bir tahmin geldi.

Döviz 23 Ekim 2022 16:22 1
Dolar İçin Yok Artık Dedirten Tahmin: Dolar Kuru O Tarihte 10 TL'ye Düşecek

Dolar kurunda yükselişler devam ederken tüm tahminleri alt üst edecek açıklama geldi. Dolar kuruna ilişkin yaptığı tahminlerle uzun süre konuşulan araştırmacı yazar Engin Avcı, doların yıl sonunda 10 liranın altına gerileyeceğini iddia etti. İşte detaylar...

Döviz kurunun önümüzdeki süreçte ne olacağı takip edilirken araştırmacı yazar Engin Avcı'dan iddialı bir tahmin geldi. Araştırmacı yazar Engin Avcı, dolarla ilgili kafa karıştırıcı bir açıklamaya imza atarak doların dünyada güç kaybettiğini söyledi.

Karar'da yer alan habere göre; Doların 18 lira 56 kuruşu bulduğu son zamanlarda araştırmacı yazar Engin Avcı, çarpıcı bir iddia ortaya atarak doların yakın zamanda 10 TL'ye kadar düşüş yaşanacağını belirtti.

ÖRNEK RUSYA

TL'deki değer kaybının yakın zamanda telafi edileceğini vurgulayan Avcı, Rus rublesinde yaşanan değerlenmeyi örnek vererek, "Dünya savaşıyor. Parası en fazla değer kazanan ülke Rusya. İleride altın bakımından güçlü olan ülke önemli noktaya gelecek. Dolar, EURO karşısında değerini katlayacak. Altını olan elinde tutsun. Altın imparatorluğu başlıyor." sözlerini kullandı.

DOLAR DÜŞÜŞÜ İÇİN TARİH VERDİ

Dolardaki yükselişin ülkeye girecek dolarlarla tersine döneceğini belirten Avcı, "29 Ekim tarihine kadar likit girişlerinde artış olacak. Kasım ayının ortalarına gelince dövizin canının alındığı görülecek. Sene sonuna dek dolar 10 TL'ye kadar düşüş yaşayacak. İspatlı konuşuyorum. Bir ay daha dayanın. Ev veya arsa alımı yapmayın. Sonrasında fiyatlarda büyük düşüş yaşanacak" dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com'da döviz, emtia, borsa, kripto paralar hakkında yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com sadece bilgilendirme yapar.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Kesinmi eğer olmazsa zararı karşılarımısınız