Dolar, Borsa, Bitcoin, Altın... Hangisinin En Çok Yükseleceği Açıklandı

Dolar, Borsa, Bitcoin, Altın... Hangisinin En Çok Yükseleceği Açıklandı

3 dev yatırım şirketi, 2022 yılının kalan günlerinde en güvenli limanın dolar olduğunu bildirdi.

Döviz 16 Eylül 2022 13:41 0
Dolar, Borsa, Bitcoin, Altın... Hangisinin En Çok Yükseleceği Açıklandı

İki dev finans şirketi, en güvenli yatırım aracını açıkladı.

Citigroup ve Canadian Imperial Bank of Commerce tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve en güvenli yatırım aracının hangisi olduğuna yer verildi. 

Küresel hisse senedi piyasalarından bu sene 23 trilyon doların silindiğini belirten Citigroup, bu nedenle riskli varlıklarla ters yönde hareket eden doların 2022 yılının kalan günleri için en iyi yatırım tercihi olacağını bildirdi. 

Canadian Imperial Bank of Commerce tarafından yaplan açıklamada ise dolardaki yükselişin devam edeceği bildirildi. Brown Brothers Harriman tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise senenin geri kalan günlerinde yaşanacak çalkantıların dolar lehine olduğuna yer verildi.

SAKLANACAK TEK YER

Citigroup'un önde gelen Stratejistlerinden Jamie Fahy ve Adam Pickett'in imzası ile yayınlanan değerlendirme notuna baktığımızda saklanacak tek yerin dolar olduğu belirtildi ve "Enflasyonu düşürme çabaları 'derin resesyona'a yol açabilir, bu da Fed politikası değişmeden kurumsal kârlılıklarda ve hisse senetlerinde düşüşün süreceği anlamına geliyor" ifadelerine yer verildi.

DOLAR, EN İYİ ON PARA BİRİMİNE KARŞI YÜZDE 11 YÜKSELD

Sene başındna bu yana dolar kuru, önde gelen on para birimi karşısında yüzde 11 civarında bir değer kazandı. 

DHA SONUNA GELMEDİK

Stratejistler yaptıkları değerlendirmede dolarda yükselişin henüz sonuna gelinmediğini bildirdi ve yukarı yönlü risklerin sürdüğüne yer verildi. New York'taki Brown Brothers Harriman'da Döviz Stratejisti olan Win Thin Fed'in faiz artırımları ve sıkılaşma adımlarının doları yükseltmeye devam edeceğini söyledi ve "Dolardaki düzeltme döneminde de belirttiğimiz gibi temel göstergelerde bir değişiklik olmadı, küresel çalkantı doların ve ABD varlıklarının lehine görünüyor" dedi.

CIBC tarafından yapılan açıklamada ise dolardaki yükselişin henüz bitmediğine yer verildi ve reel faizin hala negatif, finansal koşulların çok gevşek olduğunu, bunun bi kısmının fiyatlandığını, ancak terminal faiizn nereye ulaşacağının bilinmediği için doların artmaya devam edeceğini söyledi.

DOLAR KAÇ TL?

Piyasalardan alınan son bilgilere göre dolar kuru 18.27 TL seviyesinden işlem görüyor.

Uyarı : Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç