DMM'den 'kura müdahale, ÖTV ve KDV'de artış' iddiasına ilişkin açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

DMM'den 'kura müdahale, ÖTV ve KDV'de artış' iddiasına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Haberler 14 Mart 2024 0
DMM'den 'kura müdahale, ÖTV ve KDV'de artış' iddiasına ilişkin açıklama

Son dakika: "kura müdahale, ÖTV ve KDV'de artış" iddiasına ilişkin açıklama.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" şeklinde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezinin sosyal medya hesabından, bazı basın yayın organlarında yer alan, "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" iddiasına ilişkin açıklama yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, basına kapalı bir toplantıda, oda ve borsa başkanlarının yanı sıra iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bahse konu toplantıda, Bakan Şimşek'in kura müdahale edileceğini veya ÖTV ve KDV'de artış olacağını söylediği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Yetkili kişi ve kurumların açıklamaları dışında yapılan spekülatif haberlere itibar edilmemelidir."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç