Diyarbakır Yeni Valisi Ali İhsan Su Kimdir , Nerelidir? İşte Kariyeri

Diyarbakır Yeni Valisi Ali İhsan Su Kimdir , Nerelidir? İşte Kariyeri

Diyarbakır Valisi görevine yeni atama yapıldı. Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan kararda Ali İhsan Su yeni Vali oldu.

Çalışma Hayatı 12.5.2022 00:52 0
Diyarbakır Yeni Valisi Ali İhsan Su Kimdir , Nerelidir? İşte Kariyeri

Diyarbakır Valiliği görevine Mersin Valisi Ali İhsan Su atandı.

Bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde Mersin Valisi'nin görev yeri değişti ve Ali İhsan Su Diyarbakır Valiliği görevine atandı.

ALİ İHSAN SU KİMDİR? NERELİDİR?

Mersin Valiliği tarafından yapılan açıklamada Ali İhsan Su'nun özgeçmişi şu şekilde paylaşıldı:

"25.06.1959 yılında Konya'da doğan Ali İhsan SU, Üniversite öncesi eğitimini Konya'da tamamlamıştır.

İ.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1985 yılında mezun olup, master eğitimini bitirdikten sonra 1988 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.

      Bitlis-Ahlat İlçesi Kaymakam Vekilliği yapan Ali İhsan SU, 76. dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek, kurucu kaymakam olarak Ankara-Evren İlçesi Kaymakamlığına atanmıştır. Evren İlçesinin İlk Kaymakamı olarak İlçe kuruluşunu tamamlamıştır.

Daha sonra Diyarbakır-Çermik İlçesi Kaymakamlığı, Hakkâri İli Vali Yardımcılığı, Afyon-Çay İlçesi Kaymakamlığı, Bilecik-Söğüt İlçesi Kaymakamlığı, Samsun-Terme İlçesi Kaymakamlığı, Hatay-İskenderun Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

1989 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre ile İngiltere'ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen Ali İhsan SU, Valilik düzeyinde birçok takdir ve teşekkür belgesi almış olup, ayrıca çalıştığı İl ve İlçenin sivil toplum kuruluşlarından da çeşitli ödüller almıştır.

1985 yılında bitirdiği Siyasal Bilgiler Fakültesinin ardından İ.Ü.Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi dalında master yapmış ve Kamu Yönetimi Uzmanı unvanı almıştır.
İçişleri Bakanlığının düzenlemiş olduğu AB Fonları, Afet Yönetimi, İnsan Hakları, Sınır Mevzuatı, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma, Yerel Yönetim Reformları, Yönetim ve Denetim v.b. konularda hizmet içi eğitim kurslarına katılmış ve başarı ile tamamlamıştır.

        2006 yılında kabul edilen '1700 Sayılı Dâhiliye Memurları Kanunu'na eklenen ek 3.maddesine ve ilgili yönetmeliğin hükümlerine istinaden 'Birinci Sınıf Mülki İdare Amiri' statüsüne yükselmiştir.
 
        Kariyeri

        04 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2013/5197 sayılı Vali Atamaları Kararnamesiyle Düzce Valisi olarak atandı.

        19 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2015/7295 Sayılı Vali Atamaları Kararnamesiyle Şırnak Valisi olarak atandı.

        21.06.2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2017/10458  Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mersin Valiliği’ne atandı.

        Valimiz Ali İhsan SU,evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir."

Mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç