Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak: İşte başvuru tarihi 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak: İşte başvuru tarihi 2024

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve şoför kadrosunda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi.

Kamu 25 Mart 2024 0
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak: İşte başvuru tarihi 2024

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve şoför kadrosunda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. Peki başvuru şartları nedir? Başvuru ne zaman? İşte ilan başvuru bilgisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1. Halen Başkanlığımız Teşkilatında (görevlendirmeler dâhil) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak,
2. Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,
3. En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
4. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
5. Başkanlık teşkilatında en az 2 (iki) yıl görev yapmış olmak,
6. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin “Eşdeğer kadrolar” başlıklı 44 üncü maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde sayılan yedinci kademe (Yardımcı hizmetler sınıfı) dışındaki ünvanlarda çalışıyor olmak veya bu ünvanlarda müktesebi bulunmak.

Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da bu sınava başvuru yapabilecektir.
Görev süreleri ve görevlendirme olarak çalışılan sürelerin hesaplanmasında DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacağından başvuruda bulunacak personelin
bu süreleri bağlı bulunduğu birimlere müracaat ederek DİBBYS (İKYS) programına işletmesi gerekmektedir. DİBBYS (İKYS) programına işlenmemiş çalışma ve görevlendirme süreleri dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURİlana başvurular 15 Nisan ile 26 Nisan tarihleri arasında "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav" üzerinden alınacak.

Başvuru başladığında haberdar olmak için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç