Diyanet Güvenlik Görevlisi, Temizlik Personeli, Eğitici ve işçi Alımı Yapacak (Başvuru Ne Zaman 2022)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Diyanet Güvenlik Görevlisi, Temizlik Personeli, Eğitici ve işçi Alımı Yapacak (Başvuru Ne Zaman 2022)

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere güvenlik görevlisi, temizlik personeli işçi ve eğitici alımı yapılacak. İlan geliyor.

İşçi Alımı 22 Ekim 2022 02:16 0
Diyanet Güvenlik Görevlisi, Temizlik Personeli, Eğitici ve işçi Alımı Yapacak (Başvuru Ne Zaman 2022)

Diyanet'ten personel alımı müjdesi: Güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve eğitici alımı yapılacak.

22 Ekim 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında önemli bir karar yayınlandı. Yayınlanan kararda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine yapılacak personel alımına ilişkin düzenlemeye yer verildi. 

Söz konusu düzenlemenin tam metni şu şekilde:

"Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Diyanet Akademisi Dini Yükske İhtisas Merkezi, Dini İhtisas Merkezi ve Eğtim Merkezlerinde , Kur'an Eğitim Merkezlerinde, Kur'an kurslarında ve Kur'an kursu yurt ve pansiyonlarında bu esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli ve Eğitici pozisyonlarında istihdam eidlecek sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın KPSS B grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyon sayısının on katına kadar çağrılacak adaylar arasından, anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir."

NE DEMEK OLUYOR?

Bu düzenlemeye göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve eğitici alımı yapılacağı görüldü. İlana az süre kala başvuruya dair şartlarda düzenleme yapıldı. Buna göre bu kadrolara yapılacak alımda , alınacak sayının 10 katı kadar aday mülakatlara çağrılacak ve bu mülakatlar sonucu kazanan belli olacak.

KPSS B Grubu nedir: Lisans mezunları için KPSS P3 , ön lisans için KPSS P93 ve lise için KPSS P94 puan türüne göre alım yapılacak. Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

İLAN NE ZAMAN?

Personel alımı ilanı için düzenleme yapıldı. Düzenleme sonrası kısa sürede alım ilanının gelmesi bekleniyor. Kasım ayında gelmesi beklenen ilan yayınlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

FİNANS7.COM  | ANKARA

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç