DİSK Asgari Ücret Teklifini Açıkladı: Yılda 4 Kez Zam Yapılmalı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

DİSK Asgari Ücret Teklifini Açıkladı: Yılda 4 Kez Zam Yapılmalı!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret teklifini açıkladı! Enflasyon tek haneye inene kadar yılda 4 kere zam yapılmasını söyledi! İşte haberin detayları...

DİSK Asgari Ücret Teklifini Açıkladı: Yılda 4 Kez Zam Yapılmalı!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Enflasyonun tek haneye kadar inene kadar asgari ücretin yılda 4 kez güncellenmesi gerektiğini belirten Çerkezoğlu, "Biz rakamların peşinde koşmak istemiyoruz, insanca yaşanacak asgari ücret istiyoruz." dedi.

Ata Park'ta bir araya gelen DİSK üyeleri, "Gelirde adalet, vergide adalet istiyoruz" sloganları ile Halit Paşa Kavşağı'na kadar yürüdü. Çerkezoğlu, yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada, vergi adaletsizliğine ve asgari ücret zammıyla ilgili konuştu. Asgari ücretin enflasyon tek haneye inene kadar yılda 4 kez güncellenmesi gerektiğini belirten Çerkezoğlu, "İnsanca yaşanacak ücret istiyoruz" dedi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplandı! İşte masadaki zam  oranları - Son Dakika

DİSK'TEN VERGİ SİSTEMİNE TEPKİ
DİSK olarak günlerdir gelir ve vergide adalet, insanca yaşayacak ücret için iş yerlerinden başlayarak meydanlara kadar uzanan bir mücadele yürüttüklerini söyledi. Herkesin gücüne göre vergi vereceği bir sitem olması gerektiğini savunan Çerkezoğlu, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınan adil bir vergi sistemi için uğraştıklarını dile getirdi.

Çerkezoğlu, DİSK'in hazırladığı 5 maddelik adaletli vergi sistemi için kanun teklifini ana muhalefet partisinin TBMM gündemine taşıdığını, süreci takip ettiklerini aktardı.

"ASGARİ ÜCRET YILDA 4 KEZ GÜNCELLENMELİ"
Türkiye'de işçilerin yarısından fazlasının, özel sektördekilerin ise yüzde 70'inin asgari ücretle çalıştığını ifade eden Çerkezoğlu, DİSK olarak yıllardır insanca yaşanacak bir asgari ücret için mücadele ettiklerinin altını çizdi. Çerkezoğlu, DİSK olarak bu yıl asgari ücrete ilişkin rakam söylemeyeceklerini de belirterek, "Asgari ücrette biz rakamların peşinde koşmak istemiyoruz, insanca yaşanacak asgari ücret istiyoruz. Enflasyon tek haneli rakamlara düşene kadar, asgari ücretin yılda dört defa tekrarlanması gerektiğini söylüyoruz." diye konuştu.

Asgari ücret zammı sonrası maaşlar artıyor - Dünya Gazetesi

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu, en düşük emekli aylığının da en azından asgari ücret düzeyine yükseltilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Tüm maaş zammı gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç