Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvuru ekranı açıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvuru ekranı açıldı

Dışişleri Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve en az lise mezunlarından personel alımı yapılacağına yer verildi.

Kariyer Kapısı 14 Ağu 2023 09:02 0
Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvuru ekranı açıldı

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvurusu başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında en az ortaöğretim mezunları arasından sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlana baktığımızda başvuruların başladığı görüldü. Biz de bu yazımızda söz konusu personel alımının başvurusuna dair başvuru bilgilerine yer verdik.

15 şoför, garson ve temizlik personeli olarak çalıştırmak üzere 15 ve basit bakım hizmetlerinde istihdam etmek üzere 20, toplam 50 personel alımı için başvuru ekranı açıldı.

KİMLER İLANA BAŞVURABİLİR?

Personel alımı başvuru yapacak adaylarda aranan genel ve özel şartlar şu şekilde:

(1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
(2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak. 
(3) Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak (Doğum tarihi: 28.08.1988 (dahil) – 27.08.2005 (dahil) aralığında olanlar kabul edilir).  
(4) 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS-B) katılmış olmak (değerlendirme KPSSP94 puan türüne göre yapılacaktır) ve KPSSP94 puan türünden en az 65 puan almış olmak. 
(5) Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.  
(6) Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek. 
(7) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan, “Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” amir hüküm gereği, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belge ibraz edilecektir.)     
(8) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak. 
(9) Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak (sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar için gerçekleştirilecektir). 
(10) İlana konu hizmeti gerçekleştirmeye engel teşkil edecek bir rahatsızlığı ya da engeli bulunmamak (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri gerekecektir). 
(11) Adaylar sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği pozisyon için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla pozisyon için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.  

Destek Personeli (Şoför):
(1) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 
(2) Eski tip ehliyetlerde E sınıfı sürücü belgesine, yeni tip ehliyetlerde D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 
(3) SRC-2 belgesine sahip olmak. 
(4) Psikoteknik belgesine sahip olmak. 
(5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları ve benzer engelleri bulunmamak. 
(6) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, mesai saatleri dışında çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak. 

Destek Personeli (Temizlik ve Servis Hizmetleri):
(1) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
(2) Temizlik görevini devamlı yapmasında engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak. (3) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek. 

Destek Personeli (Basit Bakım Hizmetleri):

Elektrik (6 kişi) 
(1) Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak. 
(2) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, mesai saatleri dışında çalışmaya engel durumu olmamak. (3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları ve benzer engelleri bulunmamak. 

Isı Sistemleri, Sıhhi Tesisat (5 kişi)
(1) Ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi İklimlendirme alanı; Isıtma ve Sıhhi Tesisat Sistemleri ve Yapı Tesisat Sistemleri dallarından mezun olmak. 
(2) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları ve benzer engelleri bulunmamak. 
(3) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, mesai saatleri dışında çalışmaya engel durumu olmamak. 

Asansör (3 kişi) 
(1) Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Asansör Sistemleri veya Endüstriyel Bakım Onarım dallarının birinden mezun olmak. 
(2) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları ve benzer engelleri bulunmamak. 
(3) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, mesai saatleri dışında çalışmaya engel durumu olmamak.  

Boya/Badana (6 kişi) 
(1) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 
(2) 3308 sayılı Kanuna göre Boya, Boyacılık ve Yüzey Hazırlama, Yapı Yüzey Kaplama, Duvarcılık, Sıvacılık, Yapı Duvar ve Sıva Sistemleri veya Yapı Duvarcılığı dallarında ustalık veya kalfalık belgesine; veya mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak (Ortaöğretim kurumlarının İnşaat Teknolojisi alanının Yapı Yüzey Kaplama ve Yapı Yüzey Kaplamacılığı dallarından mezun olanlardan belge istenmeyecek, aday diplomasını sisteme yükleyecektir). 
(3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları ve benzer engelleri bulunmamak. 
(4) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, mesai saatleri dışında çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak.

BAŞVURU

İlana başvurular Kariyer Kapısı üzerinden alınmaya başladı.

Yukarıdaki linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA yazan kısımdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde YENİ BAŞVURU yazan kısma tıklayarak destek personeli alımı başvurusu kısmından müracaatınızı yapabilirsiniz. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç