Dışarı Çıkacaklar Dikkat! Şemsiyenizi Almayı Unutmayın!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dışarı Çıkacaklar Dikkat! Şemsiyenizi Almayı Unutmayın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı hava durumu raporunda, 10 ili kuvvetli sağanak yağış için uyardı. İşte haberin detayları...

Haberler 8 Tem 2024 0
Dışarı Çıkacaklar Dikkat! Şemsiyenizi Almayı Unutmayın!

Meteoroloji genel müdürlüğü, birçok şehri kuvvetli sağanak yağış için uyardı. İşte o iller ve 5 günlük hava durumu tahmini.

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışlar; Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre; ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde, Doğu Anadolu'nun doğusunda 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

8 TEMMUZ 2024 PAZARTESİ GÜNÜ

1.jpg

9 TEMMUZ 2024 SALI GÜNÜ

1-001.jpg

10 TEMMUZ 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-002.jpg

11 TEMMUZ 2024 PERŞEMBE GÜNÜ

1-003.jpg

12 TEMMUZ 2024 CUMA GÜNÜ

1-004.jpghttps://www.finans7.com/ 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç