Dilenci, asgari ücretin 11 katı kadar para kazandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dilenci, asgari ücretin 11 katı kadar para kazandı

Yakalanan bir dilencinin 4 saat içinde kazandığı para adeta dudak uçuklattı. İşte gelen son dakika bilgileri ve dilencinin kazancı.

Finans Magazin 29 Eylül 2023 23:26 1
Dilenci, asgari ücretin 11 katı kadar para kazandı

Erzurum'da dilencinin 4 saatte kazandığı para dudak uçuklattı.

Erzurum'dan bir son dakika haberi geldi. Gelen haberde polis ile zabıta ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda dilenciler yakalandı.

Erzurum'da Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin işbirliğinde düzenlenen operasyonlarda, kentin kritik yerlerini mesken tutan ve vatandaşların iyi niyetlerini, yardım severlik duygularını sömürerek para dilenenler yakalandı.

Şehir dışından gelenleri, yabancı uyrukluları, çocukları şehrin belirli yerlerine yerleştiren kişiler, bunları dilendirdi.

Bu kişilere yönelik düzenlenen operasyonda takip edilen bir kişinin 4 saat içinde toplamda 2 bin 200 liralık para kazandığı görülüyor.

Bu haberi görenler hemen hesap yapacak tabi... Sizi yormadan biz hesabı yapalım. 8 saat çalışsa günde 4 bin 400 lira, ayda ise 132 bin lira kazanmış olacak. Bu da 11 asgari ücretten fazla yapıyor.

4 SAATTE ASGARİ ÜCRETLİNİN 11 KATI PARA KAZANDI

4 saat dilenen bu kişi, asgari ücretlinin 4 saatlik kazancının 11 katından fazla para kazandı. Asgari ücretlinin 4 saatlik çalışması karşılığı yevmiyesi 190 TL.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 8 Ay Önce
kadınlara emeklilik şartları