Dilan ve Engin Polat hakim karşısına çıktı: İşte ilk ifadeleri ve aylık maaşları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dilan ve Engin Polat hakim karşısına çıktı: İşte ilk ifadeleri ve aylık maaşları

Dilan Polat hakim karşısına eşi Engin Polat ile birlikte çıktı. Peki gelirleri ne kadar? İfadelerinde neler söylediler? İşte son dakika bilgileri.

Haberler 25 Nisan 2024 0
Dilan ve Engin Polat hakim karşısına çıktı: İşte ilk ifadeleri ve aylık maaşları

Dilan ile Engin Polat çifti hakim karşısında. İlk ifadeleri ortaya çıktı.

Geçen aylarda haklarında başlatılan kara para aklama suçlaması ile tutuklanan Dilan ile Engin Polat çiftçi, bugün hakim karşısına çıktı. Bugün hakim karşısına çıkan Dilan ile Engin Polat, kara para aklamadan değil işyeri kurşunlanması olayı ile ilgili yargılandı.

Söz konusu olayda Polat'ın sosyal medya fenomeni Banu Parlak'a ait güzellik merkezine saldırıyı azmettirdiği iddia edildi.

1 Ekim'de meydana gelen silahlı saldırı ile ilgili iddianamede Dilan ile Engin Polat çifti ile babaları Sezgin Polat'ın ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapsi istendi.

Duruşma başladı ve 11 sanıklı dava görülüyor.

ENGİN POLAT, AYLIK GELİRİNİ AÇIKLADI

Bilindiği üzere mahkemelerde duruşma başlamadan önce sanıkların aylık gelirlerini beyan etmeleri istenir. Burada Engin Polat, aylık gelirinin 200 bin lira olduğunu söyledi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Dilan Polat, salona girdiğinde eşi ile göz göze geldi ve bu anlarda gözyaşlarına hakim olamadı. Yan yana gelen çift el ele tutuştu.

DİLAN POLAT'IN SAVUNMASI

Dilan Polat, işyeri kurşunlanması olayı ile ilgili savunmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ben Banu Parlak'ı tanırım, kendisi 6 yıllık arkadaşım olur. Zaman zaman küsüp barıştığımız dönemler oluyordu. Kendisi güzellik merkezi açmadan önce her gün düzenli olarak görüşürdük. Merkezime gelip işlem yaptırırdı. İş yeri kurşunlanmadan 1 önce hafta önce benden işi için yardım ve destek istedi. Ben de yardım edebileceğimi söyledim. Daha sonra kendisinin haberlerde can güvenliği olmadığını bundan bizim sorumlu olduğumuza dair paylaşımlarını gördüm. Bu zamana kadar hiçbir sorunumuz yoktu. İş yerinin kurşunlandığını da basından ve sosyal medyadan öğrendim. Yargılandığımız kişileri de tanımıyorum. Hatta bu Daltonlar çetesi beni ve eşimi tehdit etmişti, bunlarla alakalı mesajlar da mevcut"

BİR HUSUMETİM YOK

Parlak ile bir husumeti olmadığını söyleyerek sözlerini sürdüren Polat, şunları söyledi:

"Hatta Can Dalton 'Senin namusunu elinden alacağım' diye eşime tehdit mesajları yollamıştı. Bizi tehdit eden şahıslarla neden aynı dosyadayız bilmiyorum. Bizim Gürcistan ile hiçbir bağlantımız yok. Ben hamileyken bir kere gezmek için gitmiştim. Bir kere de Rize şubemizin açılışında çalışanlarımız avukatlarımızla hep birlikte gezmek için gitmiştik. Dosyada tanık olarak dinlenen Halil İbrahim Kalkan'ı tanımıyorum, hayatımda hiç görmedim. Sadece şunu biliyorum. Eşimden, kayınpederimden alacağı olduğunu söyleyerek tehdit ettiğini biliyorum. Ben sosyal medyada fazla ön planda olan biriyim. Maddi durumumuzun iyi olması dolayısıyla bizden haraç kesmek istediğini düşünüyorum. Hatta Pendik şubemize giderek bu şube benim tabelaları indirin demişliği bile vardır. Çalışanlarımı da tehdit etmiştir. Benim Banu Parlak ile bir husumetim yoktu. Neden böyle bir konuda beni ve ailemi hedef gösterdi anlayamıyorum. Dosyada aile üyelerim hariç hiç kimseyi tanımıyorum. O dönemde bana sosyal medya üzerinden iftiralar atılmaktaydı. Bana herkes bir saldırı halindeydi. Kafam çok karışıktı. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum. İddianamede bahsedilen videonun direk bir muhatabı yoktu. Genel olarak paylaşmıştım"

İYİ NİYETLE ARADI

Engin Polat'a sıra geldi. Hakimin söz vermesi üzerine Engin Polat, şu savunmayı yaptı:

“Banu Parlak’ı tanımam. Görüşmüşlüğüm yoktur. Bir gün sosyal medyada ‘benim başıma bir şey gelirse Dilan ve Engin Polat sorumludur’ diye açıklamalar yapıyor. Ben de eşime ‘bu kadın senin arkadaşın değil mi neden böyle yapıyor ara kendisi ile görüş’ dedim. Eşim ‘ben aramam dedi’ ben de üzerine düşmedim. Ama karım iyi niyetli olarak aramış benim sonradan haberim oldu. O ara çok mesele vardı. Kara para aklama. Onun da gerçek olmadığını yakında göreceğiz. Bu arkadaşın dükkanı kurşunlanmış. Akabinde bizden şikayetçi olmuş. İfadeye çağırdılar gittik. Olay bundan ibaret bizim hiç kimse ile bir alakamız yok. Ben diğer sanıkların olduğunu bu mahkemede öğrendim şu an. Yalancı tanık Halil İbrahim Kalkan, bizi tehdit edip şubelerimizi arayıp Sezgin ve Engin Polat ile görüşeceğim diyerek tehdit ediyordu.

Bu daha önceden de başımıza geldi. ‘Onları şöyle yapacağım böyle yapacağım, bu tabelaları indirin bundan sonra burada Dilan Polat yazmayacak Halil İbrahim Kalkan yazacak’ diyormuş. 2-3 ay devam etti. Biz telefon sapığı diye dikkate almadık. Lakin bir gün Pendik şubemize gidip tehditte bulunmuş. Babama ‘bu böyle olmaz gidelim şikayetçi olalım fiziken de üzerimize gelmeye başladı’ dedim. Gayrettepe’ye gidip şikayetçi olduk. Açılan davalar sonucu bu şahıs ceza aldı öyle biliyorum. Bu şahıs ‘ben Sezgin Polat’a 500 bin TL borç verdim bunu almak için arıyorum’ diye kılıf uydurmuş. Bu kılıfına daha sonra Banu Parlak’ı ekledi. Güya Banu Parlak’ın vurulmasını istemişiz karşılığında para teklif etmişiz. Yalancı bir tanıktır"

"Bağlantımı bırakın orada olan birini 1 kere bile telefon ile aramadım. Gürcistan’a 4-5 sene evvel 6 aile çift olarak tatile gittik" ifadeleri ile Gürcistan geçmişini açıklayan Polat, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Ben Daltonlar çetesini de tanımam. 2 ay önce gazete okurken öğrendim. Can Dalton daha önce eşimi tehdit etmişti. 2 dükkanım 3 ayrı zaman diliminde kurşunlandı. Ben de bunun üzerine şerefsizler diyerek video paylaştım. Bu adam daha sonra bana yanıt verdi. ‘Bundan sonraki mermi sana’ diye cevap verdi. Bu dosyada iftiraya uğradık. Ticari itibarımız zedelendi. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum. Yalanın ve iftiranın delili olmaz. Ben ve ailemde en ufacık bir delil bulunursa her türlü cezaya razıyım"

Duruşma devam ediyor. Önümüzdeki dakikalarda söz konusu dava ile ilgili açıklama gelecek. Detaylar için finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç