Dilan ve Engin Polat Davasında Yeni Gelişme! Suç Kayıtları Ortaya Çıktı!

Dilan ve Engin Polat Davasında Yeni Gelişme! Suç Kayıtları Ortaya Çıktı!

Haklarında kara para aklama ile yargılanan Dilan ve Engin Polat'ın tüm suç kayıtları ortaya çıktı! İşte haberin detayları...

Haberler 11 Kasım 2023 0
Dilan ve Engin Polat Davasında Yeni Gelişme! Suç Kayıtları Ortaya Çıktı!

Kara para aklama, vergi kaçakçılığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve resmi belgede sahtecilik suçlarından tutuklanan Engin ve Dilan Polat çifti hakkında yapılan şikayetler ve suç kayıtları ortaya çıktı. MASAK raporunda ortaya çıkan suç kayıtlarına göre, Engin Polat'ın 5, Dilan Polat'ın 6 suç kaydı var.

Haklarındaki kara para aklama iddialarının ardından geçtiğimiz günlerde gözaltına alınarak tutuklanan Dilan ve Engin Polat çiftinde yaşanan gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Engin Polat ve Dilan Polat’ın suç kayıt listesi MASAK raporunda ortaya çıktı.

DİLAN POLAT'IN 6 AYRI SORUŞTURMASI VAR
Engin Polat ve Dilan Polat hakkında araştırma yapan MASAK, hazırladığı 49 sayfalık raporunda, çiftin ceza davaları ve savcılık soruşturmaların olup olmadığı detaylarına da yer verdi. Dilan Polat’ın UYAP üzerinde araştırılan savcılık soruşturmalarında 6 ayrı soruşturma davası ortaya çıktı.

BİYOGRAFİSİ: Dilan Polat, Engin Polat kimdir, nereli? Dilan & Engin Polat'ın  mesleği nedir? Olaydaki son durum ne?

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLMİŞ
Bu soruşturmalar arasında İstanbul ve Ankara’da olmak üzere toplam 3 ayrı ‘tehdit’ olayı, İstanbul Bakırköy’de bir adet “Bilişim Sistemindeki Verileri Bozma Yok etme, Erişilmez Kılma, Sisteme Veri Yerleştirme vb”, İzmir’de bir adet “Kişisel Verileri, Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek veya Yaymak” ve Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Güveni Kötüye Kullanma” konusu görülmüş.

Dilan Polat hakkında 2014 ile 2022 yılları arasında başlatılan tüm bu soruşturmalar takipsizlikle sonuçlanmış

ENGİN POLAT’IN 5 SUÇ KAYDI VAR
Engin Polat’ın UYAP üzerinde yapılan incelemelerde, 3’ü mahkemede 2'si savcılıkta 5 ayrı kaydı çıktı. Engin Polat, İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma” suçundan 2018 yılında ceza almış.

İçeride korkuyorum' dedi, cezaevinde ilk isteği ortaya çıktı: Dilan Polat  kaç yıl ceza aldı? - 07.11.2023, Sputnik Türkiye

2006 yılında ‘Basit yaralama’ suçundan Anadolu 2. Çocuk Mahkemesi’nde bir davası devam ediyor. Yine aynı dosyadan ‘tehdit’ davası devam eden Engin Polat hakkında 2020’de yapılan ‘tehdit’ şikayetiyle ilgili takipsizlik kararı çıkmış.

Engin Polat ile ilgili 2018’de ‘Alkol veya uyuşturucu maddenin etkisi altındayken araç kullanma “ suçlamasıyla savcılık tarafından dava açılmış.

Tüm son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;