Dilan Polat hastaneye kaldırıldı: Sağlık durumu nasıl?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dilan Polat hastaneye kaldırıldı: Sağlık durumu nasıl?

Son dakika: Dilan Polat'ın Silivri'deki Marmara Cezaevin'nde intihara kalkıştığı ortaya çıktı. Polat, olayların ardından hastaneye kaldırıldı.

Haberler 3 Mayıs 2024 1
Dilan Polat hastaneye kaldırıldı: Sağlık durumu nasıl?

Son dakika: Dilan Polat intihara kalkıştı.

7 aydır cezaevinde olan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ile ilgili bir son dakika haberi geldi. Gelen son dakika açıklamasına göre Dilan Polat'ın Silivri'deki Marmara Cezaevin'nde intihara kalkıştığı ortaya çıktı. Polat, olayların ardından hastaneye kaldırıldı.

Bir dönem sosyal medyadaki paylaşımlarıyla gündemde olan, örgüt kurma ve kara para aklama suçlarından tutuklanan Dilan Polat ile eşi Engin Polat çiftinin tutuklu yargılanıyor. 7 aydır cezaevinde olan çiftin azmettirdiği iddia edilen silahlı saldırı davası ise geçtiğimiz günlerde görüldü.

TUTUKLULUK DEVAM ETTİ

Duruşmaya tutuklu sanıklar Sezgin, Engin ve Dilan Polat, bulunduğu cezaevinden getirilmişti. Diğer sanıklar SEGBİS ile duruşmaya katılmıştı. Dilan Polat salona girer girmez Engin Polat’la gözgöze geldiği an gözyaşlarına boğulmuş ayrıca duruşma devam ederken Dilan Polat’ın kızıyla konuşup ağladığı da görülmüştü. Ara kararını açıklayan mahkeme, yakalama kararlarının ve tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vermişti.

Dosyanın İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosya ile birleştirilmesine hükmedilerek duruşma ertelendi. Öte yandan tutukluluk devam kararını duyan Dilan Polat sinir krizi geçirmiş, Polat ‘Nida’ diye çığlık atarak duruşma salonundan jandarma ile ayrılmıştı. 

İNTİHARA KALKIŞTI

Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre; mahkemenin tutukluluğuna devam kararı verilen Dilan Polat'ın bunu kaldıramadığı için kendisine zarar verdiği öğrenildi.

Koğuşta "Ölmek istiyorum" diye bağıran Dilan Polat'ın hastaneye kaldırıldığı, buradaki muayenede kollarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler olduğu belirlendi.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYOR

Muayeneden sonra tekrar cezaevine gönderilen Polat'a psikolojik tedavi uygulanıyor. Avukatı Hüseyin Kaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Büyük bir sinir krizi geçirip kendine zarar verdiği doğru. Bunu ne ile yaptığını bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 23 Gün Önce
Kezzap içsin intiharda ölmek için kesin çözüm tuvalette kezzap yoksa temizlik için tuz ruhu filan mutlaka vardır buda tesirlidir. Şimdiden kolay gelsin umarım amacına ulaşır