Dikkat Çeken Altın Tahmini Geldi! İşte Telaffuz Edilen Rakamlar...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dikkat Çeken Altın Tahmini Geldi! İşte Telaffuz Edilen Rakamlar...

Piyasalardaki son durumu değerlendiren ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu, gram altın için yeni tahminin açıkladı.

Altın 15 Ekim 2022 17:23 0
Dikkat Çeken Altın Tahmini Geldi! İşte Telaffuz Edilen Rakamlar...

Altın fiyatlarındaki düşüşün hızlanması ile birlikte uzman isimden yeni açıklama geldi. Ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu, gram altın fiyatı için beklediği yeni seviyeyi açıkladı.

Altın fiyatlarında sular durulmuyor. Yatırımcılar ise yaşanan hareketlilik sonrası 'Altın fiyatları daha da düşecek mi? Altın alınmalı mı, satılmalı mı?' sorularını sorgulamaya başladı. Piyasalardaki son durumu değerlendiren ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu, gram altın için yeni tahminin açıkladı. Düşüşlerin geçici olduğunu söyleyen Tunç Şatıroğlu kritik altın tahminlerini paylaştı.

YENİ ALTIN TAHMİNİNİ PAYLAŞTI

Geçtiğimiz hafta 1030 lira seviyelerine kadar yükselen gram altın, ABD enflasyon verisi sonrası tekrardan düşüşe geçti. 980 TL'ye kadar gerileyen gram altında düşüş sürüyor. Ons altın ise küresel piyasada değer kaybına devam ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tunç Şatıroğlu, düşüşlerin geçici olduğunu belirtti. Tunç Şatıroğlu gram altın fiyatının sert yüksekeceğini söyledi.

Düşüşlerin kalıcı olmadığını söyleyen Tunç Şatıroğlu, değerli emtiaların fiyatlarının yüzde 35 artacağını söyledi. Şatıroğlu aynı zaman gram altın fiyatının 1.500 liraya kadar ulaşacağını söyledi. Bu sırada çeyrek altının fiyatı için de yaptığı tahminleri paylaşan Tunç Şatıroğlu, çeyrekte 2,000 lira rakamını işaret etti.

15 EKİM 2022 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın alış fiyatı: 981,63 TL
Gram altın satış fiyatı: 982,33 TL

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın alış fiyatı: 1.617,00 TL
Çeyrek altın satış fiyatı: 1.640,00 TL

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın alış fiyatı: 3.228,00 TL
Yarım altın satış fiyatı: 3.282,00 TL

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını alış fiyatı: 6.446,00 TL
Cumhuriyet altını satış fiyatı: 6.541,00 TL

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com'da döviz, emtia, borsa, kripto paralar hakkında yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com sadece bilgilendirme yapar.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç