DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı: İşte Hemşirelik, Öğretmenlik, AÖF Taban Puanları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı: İşte Hemşirelik, Öğretmenlik, AÖF Taban Puanları

2022 DGS ek tercih duyurusu geldi. Yayınlanan duyuruda sonuçlara yer verildi. İşte sonuçlara göre taban puanlar.

Sınav 17 Ekim 2022 10:21 0
DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı: İşte Hemşirelik, Öğretmenlik, AÖF Taban Puanları

DGS ek tercih sonuçları açıklandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında Dikey Geçiş Sınavı ek tercih sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

İşte ÖSYM'den yapılan açıklama:

04 - 10 Ekim 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2022-DGS) ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 17 Ekim 2022 tarihinde 10.00’dan itibaren https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 19 - 24 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 19 - 20 Ekim 2022 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Ek tercih sonuçlarına göre oluşan taban puanlar İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç