Dezenformasyon Yasası Sonrası İlk: Cumhurbaşkanlığı, Bu Haftanın Yalan Haberlerini Yayınladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Dezenformasyon Yasası Sonrası İlk: Cumhurbaşkanlığı, Bu Haftanın Yalan Haberlerini Yayınladı

Cumhurbaşkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve bu haftanın yalan haberleri paylaşıldı. İşte İletişim Başkanlığı'nın yalan dediği haberler.

Haberler 19 Ekim 2022 16:39 0
Dezenformasyon Yasası Sonrası İlk: Cumhurbaşkanlığı, Bu Haftanın Yalan Haberlerini Yayınladı

Cumhurbaşkanlığı bir son dakika açıklaması yayınladı ve bu hafta yalan olduğu belirtilen haberlere yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletilim Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve bu hafta medyada yer alan, yalan olduğu belirtilen haberlere yer verildi.

Yayınlanan haberlere bakıldığında gündem haberleri, maden faciası ile ilgili yayınlanan bazı haberler, Niğde'de yaşandığı iddia edilen taciz olayı ve tuvalet için açılış töreni ile WhatsApp okundu bilgisi gibi haberlerin yalan olduğuna yer verildi. 

Söz konusu listeye baktığımızda yalan olduğu belirtilen haberlere şu şekilde yer verildi:

Sayıştay Raporlarındaki Öneriler Dikkate Alınmadı İddiası: Birçok sitede ve siyasi isimlerin TBMM konuşmasında , madende Sayıştay raporlarına dikkat edilmediği iddia edilmişti.

Soma ve Ermenek Kazalarından Sonra Gerekli İyileştirmeler Yapılmadı İddiası: Soma'da hayatını kaybedenlerle ilgili gerekli iyileştirmelerin yapılmadığı iddia edilmişti.

Kurum Degaj Yönergesi Uygulanmadı İddiası: "Bartın’daki maden kazasıyla ilgili, ‘degaj yönergesinin dikkate alınmadığı’ iddiası doğru değildir." denildi.

Türkiye‘nin 92 Mülteciye Kötü Muamelede Bulunduğu İddiası: Türkiye'de 92 mülteciye kötü muamele yapıldığı iddiası da yalanlandı.

“Adalet Bakanlığı Çocuk İstismarı Verilerini Gizliyor”: Adalet Bakanlığı'nın verileri gizlediği iddiası da yalanlandı.

‘’Muhtarlar Nüfus Kaydında Yabancıları Usulsüz Kaydediyor’’: Muhtarların yabancıları usulsüz kaydettiği iddia edildi. Bu iddia yalanlandı.

“WhatsApp Okundu Bilgisi”: “WhatsApp okundu bilgisi” ile ilgili, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan iddialar, doğru değildir.

Niğde’de Bir Kız Öğrencinin Taciz Edilip Bıçaklı Saldırıya Uğradığı İddiası: Bu iddianın da gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

“Tunceli’de Beş Adet Portatif Tuvalet için Resmi Açılış Töreni Düzenlendi”: Tunceli’de beş adet portatif tuvalet için resmi açılış töreni düzenlendi” iddiası doğru değildir.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç