Devletten ihtiyacı olana gıda yardımı: İşte başvuru formu 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Devletten ihtiyacı olana gıda yardımı: İşte başvuru formu 2024

Devlet bünyesindeki vakıf ve kurumlar, dar gelirli vatandaşlara gıda yardımları yapıyor. İşte başvuru bilgisi.

Ekonomi 8 Şubat 2024 2
Devletten ihtiyacı olana gıda yardımı: İşte başvuru formu 2024

2024 yılı gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kızılay ve e devlet kapısı üzerinden başvuru yapan vatandaşlara gıda yardımları yapılıyor. Temel gıda ürünlerini almada zorluk geçen, dar gelirli vatandaşlara yönelik başlatılan kampanya kapsamında, geliri düşük ailelere yardımlar yapılacağı bildirildi. Peki başvurusu nasıl yapılacak? İşte başvuru bilgisi 2024.

VGM'DEN GIDA KOLİSİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki şartları taşıyanlara gıda yardımı yapılacağına yer verildi:

1.    Sosyal güvencesi bulunmayan veya hane geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar,
2.    7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

Peki başvuru nasıl yapılacak? VGM gıda yardımı başvurusu yapacak vatandaşlar için "Kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmak isteyen muhtaç kişiler aşağıda yer alan "Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu"nu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilirler" duyurusuna yer verildi.

Başvuru formu için TIKLAYIN

KIZILAY'DAN YARDIM

Türk Kızılayı tarafından yapılan açıklamada , dar gelirli vatandaşlara gıda yardımları yapıldığına yer verildi. Kızılay resmi sayfası iletişim formu kısmından bilgilerinizi v taleplerinizi girerek gıda yardımı başvurusu yapabileceksiniz. İletişim formu için "https://www.kizilay.org.tr/iletisim" adresine gitmeniz gerekmektedir.

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU

E devlet kapısı üzerinden sosyal yardım başvurusu yapacak vatandaşlar, başvuru formunu doldurarak gıda yardımı istediklerini iletebilir ve temel gıda ürünleri desteğinden faydalanabilirler.

E devlet kapısına gittikten sonra yukarıdaki gibi sosyal yardım yazarak ilk sonuca tıklayın. SOSYAL YARDIM BAŞVURU HİZMETİ kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz. Kadın erkek adaylar ile bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
nasıl başvuru yapılıyor bilgi verirmisiniz
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Ben Zor dorumdayim kiradayim eşim mahkemesinden dolayı iszis üç öğrencim var sor şartlardayim