Devletten 700 TL gıda yardımı: İşte başvuru formu 2023

Devletten 700 TL gıda yardımı: İşte başvuru formu 2023

Devlet bünyesindeki vakıf ve kurumlar, dar gelirli vatandaşlara gıda yardımları yapıyor. İşte yapılan gıda yardımları için başvuru detayları.

Yaşam 26 Ocak 2023 00:12 85
Devletten 700 TL gıda yardımı: İşte başvuru formu 2023

VGM'den gıda kolisi ve Kızılay ile e Devlet'ten 700 TL gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kızılay ve e devlet kapısı üzerinden başvuru yapan vatandaşlara gıda yardımları yapılıyor. Temel gıda ürünlerini almada zorluk geçen, dar gelirli vatandaşlara yönelik başlatılan kampanya kapsamında, geliri düşük ailelere yardımlar yapılacağı bildirildi. Peki başvurusu nasıl yapılacak? 

VGM'DEN GIDA KOLİSİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki şartları taşıyanlara gıda yardımı yapılacağına yer verildi:

1.    Sosyal güvencesi bulunmayan veya hane geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar,
2.    7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

Peki başvuru nasıl yapılacak? VGM gıda yardımı başvurusu yapacak vatandaşlar için "Kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmak isteyen muhtaç kişiler aşağıda yer alan "Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu"nu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilirler" duyurusuna yer verildi.

Başvuru formu için TIKLAYIN

KIZILAY'DAN YARDIM

Türk Kızılayı tarafından yapılan açıklamada , dar gelirli vatandaşlara gıda yardımları yapıldığına yer verildi. Kızılay resmi sayfası iletişim formu kısmından bilgilerinizi v taleplerinizi girerek gıda yardımı başvurusu yapabileceksiniz. İletişim formu için "https://www.kizilay.org.tr/iletisim" adresine gitmeniz gerekmektedir.

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU

E devlet kapısı üzerinden sosyal yardım başvurusu yapacak vatandaşlar, başvuru formunu doldurarak gıda yardımı istediklerini iletebilir ve temel gıda ürünleri desteğinden faydalanabilirler.

E devlet kapısına gittikten sonra yukarıdaki gibi sosyal yardım yazarak ilk sonuca tıklayın. SOSYAL YARDIM BAŞVURU HİZMETİ kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz. Kadın erkek adaylar ile bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

 

Yorumlar (85)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Kardeşim ve annem var zor durumdayız yardım eder misiniz
Ziyaretçi 11 Gün Önce
3 çocuklu bir anneyim eşim epilepsi hastası çalışıyor ama ihtiyaçlarımızı yinede karşılaşamıyoruz yardım ederseniz seviniriz
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Merhabalar bende gıda yardımı istiyorum benimde maddi durumum yok
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Gıda yardımı istiyorum siden lütfsn bana yardımcı olun çalışıyorum ama yetiremiyorum askari ücretten düşük alıyorum oda ancak faturalara yetiyor lütfen yardımcı olun
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Merhabalar efendim bnde gıda yardımı almak istiyorum evim kira 2000 lira veriyoz eşim askeri ücret herşey pahalandi hiç birşey alamiyorz doğru düzgün oğlum engelli fizik tedavi görüyor bizleri bu yardimlardan mahrum birakmaxsanz sevinirix