Devletten 200 bin TL'lik konut desteği: Kimler başvuru yapabilir?

Devletten 200 bin TL'lik konut desteği: Kimler başvuru yapabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında afetten etkilenenlere betonarme ev yapımında 200 bin TL konut desteği verileceği bildirildi.

Ekonomi 13 Kasım 2023 4
Devletten 200 bin TL'lik konut desteği: Kimler başvuru yapabilir?

200 bin TL'lik konut desteğinin detayları belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında afetten etkilenenlere betonarme ev yapımında 200 bin TL konut desteği verileceği bildirildi. Peki başvuru şartları nedir? Kimler başvuru yapabilir? İşte yardıma ilişkin tüm detaylar…

Aile Bakanlığı tarafından barınma yardımları kapsamında afetten etkilenen vatandaşlara yönelik evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yardımlar gerçekleştiriyor.

Bakanlık resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

• Ev onarımlarında 75.000 TL'ye kadar
• Prefabrik ev yapımlarında 150.000 TL'ye kadar
• Betonarme ev yapımlarında 200.000 TL'ye kadar destek verilmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Dar gelirli olmak koşulu ile prefabrik ev desteğinden her birey faydalanabiliyor. 18 yaşından büyük olmak, asgari ücretin 3’te 1’inden daha az gelir sahibi olmak, tapuda tam hisseli sahip olmak gibi şartlar bulunuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımdan faydalanmak isteyenler başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirler. 

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
İnşallah bende hayalerimin içinde bu site gibi olsa ne güzel olur hiç evim olmadı lütfen olsun insanlar ve ben çokça istiyoruz
Ziyaretçi 14 Gün Önce
toplumla Alay ediyorlar, Yada vatandaşın sabrını siniyorlar
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Asgari ücretin 1/3 inden daha az gelirli olan birinin yaşamını sadece bu parayla sürdürebilmesi mümkün mü önce ona bi baksaydınız keşke.
Ziyaretçi 16 Gün Önce
çok güzel bir site.ara ara canım sıkıldığında kendimi avutmak için bu siteye bakınıyorum.keşke gerçek olsa.
;