Devlet hastanesinde kayıt dışı burun estetiği ameliyatı yapanlar belirlendi

Devlet hastanesinde kayıt dışı burun estetiği ameliyatı yapanlar belirlendi

Devlet hastanesinde kayıt yaptırmadan ameliyat yapan 2 doktor ile 2 tıbbi sekreter hakkında yakalama kararı verildi.

Sağlık 21 Kasım 2023 0
Devlet hastanesinde kayıt dışı burun estetiği ameliyatı yapanlar belirlendi

Devlet hastanesinde merdiven altı estetik ameliyatı.

Diyarbakır Bismil'den bir son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre bu hastanede 4 personelin estetik ameliyatı olmak isteyen hastaları kayıt ettirmeden yasa dışı şekilde devlet hastanesi ameliyathanesinde ameliyata aldığı öğrenildi.

Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olay ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışma yapıldı ve hastanede görev yapmakta olan Kulak Burun Boğaz Doktorları R.A. ile H.S.'nin burun estetiği olmak için bölgeye gelen hastalara estetik ameliyatı teklifinde bulunduğu ve devlet hastanesinde kayıt dışı şekilde ameliyatların yapıldığı tespit edildi.

Başlatılan soruşturma genişletildi ve emniyet ekiplerine talimat verilerek iki doktor ile iki tıbbi sekreterin gözaltına alınması kararı verildi.

Şüphelilerden H.S. adlı doktorun kısa süre önce tayini çıktığı ve İstanbul'a gittiği, diğer şüphelilerin ise halen ilçede olduğu belirlendi. Belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi ve düzenlenen operasyonlarla bu isimler emniyete götürüldü.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;