Devlet, elindeki 1147 evi satılığa çıkardı: 225 bin TL, 250 bin TL'ye satılık konut başvurusu başladı

Devlet, elindeki 1147 evi satılığa çıkardı: 225 bin TL, 250 bin TL'ye satılık konut başvurusu başladı

Son dakika haberi: Devlet, elinde kullanmadığı konutları satılığa çıkardığını açıkladı. 1000'den fazla konut, uygun fiyatlara satılığa çıktı.

Emlak 18 Kasım 2023 17:53 23
Devlet, elindeki 1147 evi satılığa çıkardı: 225 bin TL, 250 bin TL'ye satılık konut başvurusu başladı

Son dakika: Devlet elindeki evleri satmaya başladı.

UYAP İhale sayfası üzerinden geçen gün başlayan Yediemin araç satışından sonra ev satışları da başladı. Gelen son dakika açıklamasında uygun fiyata ev satışlarının yapıldığı bildirilirken ev almak isteyenlerin acele etmesi gerektiğine yer verildi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ: EV FİYATLARI SÜREKLİ OLARAK ARTACAK

Gayrimenkul sektör temsilcileri, son dönemlerde yaşanan durgunluk nedeniyle ev fiyatlarının geçen senelerde olduğu gibi hızlı şekilde yükselmediğini, ancak yine de düşmediğini, ev fiyatlarının düşmeyeceğini de söyledi. Ev almak isteyenlere uyarıda bulunan sektör temsilcileri, acele davranılması gerektiğini söyledi.

Öte yandan sektör temsilcileri, planlanan 1.20 faizli 180 ay vadeli konut kredisi kampanyasının gelmesi durumunda fiyatların daha da artacağını ifade etti.

DEVLET, ELİNDEKİ EVLERİ SATIŞA ÇIKARIYOR

Devlet tarafından UYAP üzerinden duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruya baktığımızda 1000'den fazla evin satışa çıkarıldığı görülüyor. Müstakil ev olarak, apartman dairesi olarak, kargir ev olarak ve apartman olarka 1000'den fazla ev satışı olurken 896 adet arsa satışının da yapıldığı görülüyor. Kategorilere göre satış sayıları şu şekilde:

Satılık daire kategorisine baktığımızda toplamda 669 ev satışı yapıldığı görülüyor.

Müstakil ev kategorisine baktığımızda 200 evin satılığa çıkarıldığı görülüyor.

Kargir ev kategorisine toplamda 206 ev satışı yapıldığı görülüyor.

Apartman kategorisinde 72 ev satılığa çıkarıldı.

Arsa kategorisinde ise toplamda 896 adet konut yapımında kullanılabilecek arsa satışı başladığı görülüyor.

FİYATLAR NE KADAR?

Bazı satılık ev ilanlarına baktığımızda şu şekilde olduğu görülüyor:

Fiyatı: 198 bin 500 lira olan ev:

Kütahya'da: 2 oda, 1 salon, 1 mutfak nişi+hol+tuvalet bulunmakta yaklaşık alanı 43,00 m 2

Fiyatı 305 bin lira olan ev:

Sakarya'da: Salon, we * lavabo, banyo, hol, mutfak, 4 oda ve 2 balkon (7m2) plan tertibinde olup, brüt 113 m2 kullanım alanına sahiptir.

Fiyatı 160 bin lira olan ev:

Ankara'da: aşınmazın net alanı 79 m² + 11 m² (balkon) (brüt 99 m²) olarak tespit edilmiştir. Taşınmaz projesine göre bodrum katında 4 m² brüt( 3 m² net) kullanım alanına sahip kömürlük alanı bulanmaktadır.Mesken vasıflı taşınmaz, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve balkon bölümlüdür.

Fiyatı 252 bin TL olan ev:

İstanbul'da: Taşınmaz; antre, mutfak, wc, banyo + wc, 2 adet oda ile 1 adet salon bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 49,03 m2 dir. Taşınmazın iç kapıları ahşap pres kapıdır. 

Fiyatı 315 bin lira olan ev:

Eskişehir'de:  Giriş kapısı çelik kapı olan taşınmaz 2 oda + antre + mutfak nişi+ banyo-wc mahallerinden oluşmaktadır. Islak hacimler fayans-seramik kaplama, sunta lam mutfak dolabı, suni mermer tezgah , banyoda duşa kabin , yer döşemeleri ahşap lamine , duvarlar saten alçı üzeri plastik boya , kapılar Amerikan panel kapı ,pencereler pvc doğrama ve ısıtma doğalgazdır.

Fiyatı 146 bin lira olan ev:

Gaziantep'te: Mesken 2 oda, salon, mutfak, banyo, Lv?wc, antre, hol ve balkon bölümlüdür. Dairenin taban kaplaması mozaik, duvarlar sıvalı ve boyalı, mutfak, banyo ve wc duvarları fayans kaplı tavanlar plastik boyalıdır, iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır, inşaat alanı 100 m2 elektrik suyu mevcut dış kapısı çeliktir.

DİĞER İLLER

Bu iller sadece örnek olarak verilmiştir. Bu illerin dışında diğer tüm iller için de satılık ilanları var. Konutlara başvurular aşağıdaki adımlar izlenerek yapılabilecek:

"https://esatis.uyap.gov.tr/"

Yukarıdaki linki kopyalayın. Daha sonra açılan sayfada Giriş Yapınız yazan yere tıklayarak TC kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak:

Bu ekranda yukarıdaki gibi Taşınmaz yazan kategoriyi seçin. Daha sonra aşağıda alt kategorilerden görmek istediğiniz, satın almak istediğiniz taşınmaz türünü yazın.

İl seçimi de yaparak ARA butonuna tıklayın. Ev ilanları aşağıda sıralanacaktır. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (23)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
satıyorlar resmen zenginlere çalışıyorlar çekin kurra ile diyin peşinat bukadar vereceksiniz kim fazla para verse o alır memleket ne hale geldi
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Başvurular nerden anlamadim.ki
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Yav arkadaş bunun bir listesi yok mu
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Bunlar mirasçıların kendi aralarinda anlaşamadıkları takdirde satışına karar verilen taşınmazlar devletin kendi evleri değil üstelik açık artırmayla satiliyor ve her taşınmaz zaten değerini buluyor ben de bu taşınmazların satışlarını yapan memurum
Ziyaretçi 10 Gün Önce
İstanbul'un hangi semtinde ve nasıl başvuru yapicaz
;