Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: 'Türkiye hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir'

Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: 'Türkiye hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir'

MHP lideri Devlet Bahçeli seçim süreciyle alakalı Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

Haberler 20 Ocak 2023 18:59 0
Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: 'Türkiye hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir'

Son dakika haberi: MHP lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girdiğini söyledi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde;

"Türkiye’miz hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur.

14 Mayıs 2023’ü temel aldığımızda seçimlere 114 gün kalmıştır. Demokrasi tarihimizin kaderini etkileyecek, ülkemizin önümüzdeki yıllara havi yol haritasını çizecek, Cumhuriyet’in yeni yüzyılını tahkim edecek en kritik seçimlerde büyük Türk milleti iradesini gösterecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı; 2023 seçimlerine hazırdır ve yeni bir demokrasi zaferinin cumhurun vatanperver duruşuyla tezahür edeceğine inanmaktadır. Bunun yanında Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü istikbalin güçlü ve gelişmiş Türkiye’sini müjdeleyecektir.

Küresel emperyalizmin siyaset devriyeleri, terör örgütlerinin gönüllü destekçileri, Türkiye düşmanlığının yeminli temsilcileri, milli ve manevi değerlerimizi hedef alan zulüm bekçileri, zillet çatısında birleşmiş manda özlemcileri Cumhur İttifakı karşısında tutunamayacaktır.

14 Mayıs günü 85 milyon Türk vatandaşının varlığına sahip çıkma günüdür. Aynı zamanda altılı ganyanı hezimetle buluşturma günüdür. Tarih tekerrür edecek, onca kurulan tuzağa, onca yapılan ihanete karşı milletimiz istikrarı, yeni sistemi ve yeni yüzyılı tercih edecektir.

Parti olarak, mümkün mertebe, yetişebildiğimiz kadar, hava şartlarıyla hayatın olağan akışı elverdiği sürece “Adım Adım 2023; 14 Mayıs’a Doğru” temasıyla açık hava toplantılarımızı kararlılık ve seferberlik ruhuyla, üstelik yurdumuzun her köşesinde icra ve ifa edeceğiz."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;