Devlet Bahçeli'den Akşener'e dön çağrısı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Devlet Bahçeli'den Akşener'e dön çağrısı

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener'e dön çağrısında bulundu.

Siyaset 10 Nisan 2024 0
Devlet Bahçeli'den Akşener'e dön çağrısı

Bahçeli'den Akşener'e dön çağrısı.

Bayram namazından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimli kurultaya gşidecek İYİ Parti'ye bir çağrıda daha bulundu.

Bahçeli namaz çıkışı bölgede bulunan basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Aritmetikte 4 işlem vardır. Toplama, çıkarma, bölme çarpma. Çıkarmayla bölme küçültür çarpmayla toplama büyütür o sebepten dolayı Türkiye’nin birliğe beraberliğe ihtiyacı vardır.

Önümüzdeki günlerde siyasi partilerimiz siyasi istikrarı önce kendi kurumlarında sağlamalı sonra da ülkeye siyasi istikrarı getirerek güçlü Türkiye’nin yükselişine katkıda bulunmalı.

Kongreler partilerden ayrılmalar geçmişte olduğu gibi süre gelir. Her seçim sonrası suçlu aranır"

DÖN ÇAĞRISI GELDİ

Bahçeli sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bizden ayrılan bir grup arkadaşımız İyi Parti’yi kurmuşlardır. Bu seçimler sonucu birinci anlayış partiyi bölmek, küçültmek, daraltmak. Aritmetik işlem doğrultusunda siyasi istikrarsızlığa neden olmuştur.

MHP 55 yıldır siyasi hayatında bu tür şeyleri yaşamıştır. Sonuç olarak MHP ulu çınar olarak ayakta kalmıştır.

Önüne gelen aday olmaya çalışıyor. En tabi haklarıdır fakat çoklu adaylar çoklu bölünmelere de vesile oluyor. Akşener’in ayrışma kararından vazgeçerek partinin başında olmasına, diğer proje sahibi arkadaşların da Türkiye meselelerinde çaba gösteren parti konumuna gelmesini düşünmekteyim. Bu siyasi partinin böyle bir oyuna tahrike düşmeden 27 Nisan’da Türk siyasi hayatındaki faaliyetlerini gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum. Kabul ederler etmezler ama benim düşüncem budur"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç