Depremzedelerin kredi kartı borçları ve asgari ödeme oranlarına düzenleme
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Depremzedelerin kredi kartı borçları ve asgari ödeme oranlarına düzenleme

Depremzedelerin kredi kartı borçları hakkında düzenlemeyi Bakan Nureddin Nebati açıkladı. İşte son dakika açıklaması.

Kredi 27 Şubat 2023 19:27 1
Depremzedelerin kredi kartı borçları ve asgari ödeme oranlarına düzenleme

Depremzedelerin kredi kartı taksitleri hakkında son dakika açıklaması.

Depremzedelerin kredi kartı borçları ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Nebati yaptığı açıklamada kart borçlarının ertelenmesi ve asgari ödeme oranının düşürülmesi kıonusuna değindi.

DEPREMZEDELERE 130 BİN TL YARDIM

Depremzedelere yapılacak yardımların detaylarını açıklayan Bakan Nebati, "Depremden zarar görenlere 10 bin, taşınanlara 15 bin lira yardım sağlıyoruz. Depremde yakınlarını kaybedenlere 100 bin lira nakdi yardım sağlıyoruz. Kira yardımı da 3 ile 5 bin lira. Evleri 1 yıl içinde tamamlayarak bakanlık olarak tüm desteği veriyoruz" ifadelerini kullandı.

PARALAR YATTI

3.4 milyar liralık destek ödemelerinin depremzedelerin hesaplarına yatırıldığını söyleyen Bakan Nebati, "Gelen talepler değerlendirilip hızlı şekilde kararlar alınıyor. TOBB Başkanımız ve STK temsilcileriyle ayrıntılı toplantı yapacağız. Hızlı bir şekilde karar veriyoruz. Deprem felaketinin vatandaş ve iş dünyasının üzerindeki etkileri için vergisel düzenlemeleri devreye aldık. 10 ilimize deprem tarihi itibarıyla mücbir sebep hali ilan ettik. Böylece bu bölgede faaliyet gösteren 671 bin aktif mükellefimize vergiyle ilgili yükümlülüklerini ertelemiş olduk" ifadelerini kullandı.

.KREDİ KARTI BORÇLARI, VADE SAYISI, ASGARİ ÖDEME ORANI DÜZENLEMESİ

Bakan Nebati açıklamasının devamında kredi kartı borçlarının vade sayısının arttırıldığını ve asgari ödeme tutarının düşürüldüğünü söyleyerek, "1 Ocak 2024 tarihine kadar kredi kartlarında kullanılan taksitlendirme sürelerini deprem bölgesindeki yerleşik vatandaşlarımız için 2 katına çıkarırken asgari ödeme oranını da yüzde 20'ye düşürdük" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Ay Önce
Bende depremzedeyim evim ağır hasarlı ama hala destek ödemesi falan alamadık neden acaba