Depremzedelere 10 bin TL yardım, hesaplara yatırılmaya başlandı: E devlet başvurusu nasıl yapılacak?

Depremzedelere 10 bin TL yardım, hesaplara yatırılmaya başlandı: E devlet başvurusu nasıl yapılacak?

Son dakika haberi: Depremzedelere 10 bin TL'lik yardım için son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada yardımların hesaplara yatırılmaya başlandığına yer verildi.

Haberler 15 Şubat 2023 20:33 7
Depremzedelere 10 bin TL yardım, hesaplara yatırılmaya başlandı: E devlet başvurusu nasıl yapılacak?

Depremzedelere 10 bin TL yardım başvuru duyurusu geldi.

AK Parti MYK toplantısından sonra Parti Sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada depremzedelere yapılacak 10 bin TL'lik yardımın ödenmeye başladığına yer verildi. Söz konusu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Tek gündem maddemiz var o da deprem. Depremin ortaya çıkardığı bir sürü etkiyle mücadele edilmesi, koordine edilmesi gerekiyor. 10 il olarak dile getiriyorduk. Cumhurbaşkanımıızn talimati ile Elazığ 11. il olarak afet bölgesin olarak değerlendirilecektır. Bundan sonrası için 11 il olarak ifade edeceğiz. Adana'da bile 2. deprem çok güçlü bir şekilde hissettik. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Bu yas sonsuza kadar kalbimizde olacak.

Sadece ülkedeki uzmanların değil dünyadaki önemli kurumların da değerlendirmesine göre bölgede son 100 yılda yaşanan en büyük afet ile karşı karşıyayız. AFAD, Emniyet, UMKE, Jandarma, yerel destek ekipleri, sivil toplum kuruluşları mücadele veriyor. Her türlü maddi manevi destek çabası gösteren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. 200 binden fazla vatandaşımız başka illere tahliye edilmiş oldu.

Biz afet bölgemizde batandaşlarımızla birlikte olduğumuz için siyasi tartışmaları parçası olmadık. Bunları not ediyoruz. Şimdiki önceliğimiz vatandaşlarımızın yaralarını sarmak. Kuşkusuz bu kadar büyük bir afet karşısında ki uluslararası yardım talebinde bulunduğumuz bir afet bu"

10 BİN TL YARDIMLAR YATIRILMAYA BAŞLANDI

Çelik yaptığı açıklamasında depremzedelere yapılacak para yardımı ile ilgili 10 bin liralık ödemelerin hesaplarına yatırılmaya başlandığını söyledi ve yardımların artacağını söyledi. Çelik açıklamasında, "Deprem yardımları Cumhurbaşkanımız kapsamlı açıklama yaptı. 10 bin liralık yardımlar vatandaşlarımızın hesaplarına yatırılmaya başlandı. Tespit edildikçe yatırılıyor. Hesabı olanların direk hesaplarına , hesabı olmayanların bizzat devlet hesap açarak nüfus cüzdanı üzerinden bu yardımlar aktarılmaya başlandı. Bu yardımlar arttırılmaya devam edecek" dedi.

BAŞVURU NASIL OLACAK?

Çelik açıklamasında devletin belirlediği ailelere yardımları yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söyledi. Bu açıklamaya baktığımızda herhangi bir başvuru sayfası olmadığı, devletin tespit sonucu 10 bin liralık ödemeleri yaptığı görülüyor. Başvuru için il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek İBAN bilgilerinizi verebilir ve bu şekilde ödemeden faydalanabilirsiniz. il ve ilçe SYDV adresleri için TIKLAYIN

Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmıyor.

Hane Başı Destek Ödemeleri, Ziraat Bankasında hesabı bulunan vatandaşların doğrudan hesabına, hesabı bulunmayan vatandaşların ise T.C. kimlik numaralarına yapılıyor.

Kadın erkek diğer adaylar burada > TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (7)

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Herkese verilecek mi
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Deprem bölgesinde ikamet eden,ve korkudan evlerine giremeyen tüm ailelere ayrım yapılmadan yardım yapılmalıdır
Ziyaretçi 2 Ay Önce
baş vuru nasıl yapılır
Ziyaretçi 2 Ay Önce
baş vuru nasıl yapılır
Ziyaretçi 2 Ay Önce
nasıl olacak adana da deprem bölgesinde yım beni nasıl tespit edecek başvuru olmadan anlamadim