Deprem uzmanı Naci Görür'den korkutan deprem uyarısı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Deprem uzmanı Naci Görür'den korkutan deprem uyarısı!

Son dakika: Prof. Dr. Naci Görür, Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde bugün meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem sonrası uyarıda bulundu.

Haberler 3 Şubat 2023 23:48 0
Deprem uzmanı Naci Görür'den korkutan deprem uyarısı!

Son dakika: Prof. Dr. Naci Görür'den deprem uyarısı geldi.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'den Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem sonrası kritik bir uyarı geldi. Naci Görür yapmış olduğu açıklamada "Deprem Doğu Anadolu Fay Zonunda. Bu zonun Çelikhan-Erkenek-Maraş kesiminden endişe ediyoruz" dedi. 

AFAD’ın açıkladığı verilere göre, Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bugün saat 14.05’te deprem meydana geldi. Büyüklüğü 4.6 açıklanan deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. 

“Endişe Ediyoruz” 

Depremin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremin olduğu bölümün bir kesimi için uyarıda bulundu. 

Görür, “Yarbaşı-Düziçi/Osmaniye'de 4,2 deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fay Zonunda. Bu zonun Çelikhan-Erkenek-Maraş kesiminden endişe ediyoruz. Bu kesimi NE ucundan 2020 Elazığ depremi yükledi. Bu deprem de küçük de olsa SW ucundan zorladı. Bu uçta son deprem 1998 Adana Depremi. Sevgi..” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç