Deprem Uzmanı Ahmet Ercan Açıkladı: Büyük Deprem Kapıda!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Deprem Uzmanı Ahmet Ercan Açıkladı: Büyük Deprem Kapıda!

Deprem tahminleriyle meşhur olan Prof. Dr. Ahmet Ercan, yaptığı açıklamada büyük depremin kapıda olduğunu açıkladı! İşte haberin detayları...

Haberler 28 Ocak 2024 0
Deprem Uzmanı Ahmet Ercan Açıkladı: Büyük Deprem Kapıda!

Anadolu'da deprem riskine dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Ercan, "Dinginlik ne kadar uzun sürerse deprem o kadar büyük olur. Anadolu gerildi gerildi, durdu. Beklemede" diyerek uyarılarda bulundu. İşte, Prof. Dr. Ahmet Ercan deprem yorumu...

Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'ndeki bazı kentleri hariç hemen her bölgesinde deprem riski bulunuyor. Belirli dönemlerde yaşanan büyük depremler, vatandaşları daha bilinçli hale getirdi. Uzmanların açıklamaları ve tahminleri yakından takip ediliyor.

AFAD duyurdu: Van ve Muğla'da deprem - 21.10.2023, Sputnik Türkiye

Deprem uyarıları sürdüren yüksek jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan, "Dinginlik ne kadar uzun sürerse deprem o kadar büyük olur. Anadolu gerildi gerildi, durdu. Beklemede" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, büyük depremlerden önce küçük depremlerin sayısının arttığını ve sonra derin bir dinginlik dönemine girildiğini, Anadolu'da da şu anda böyle bir durum olduğunu söyledi.

AHMET ERCAN DEPREM UYARISI
Gazete Pencere'de yer alan habere göre, Prof. Dr. Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Çok iyi yasa var, yönetmelik var, ancak para yoksa, yapacak bir şey yoktur. Varsıl kendini kurtarır, ya yoksula kim el verecek? Sorun burada yatıyor. Devletin kimsesizlerin kimsesi olması gerekir. Deprem, Türkiye'nin değişmez gerçeğidir.

Niğde'de deprem mi oldu? Nerede, ne zaman ve kaç şiddetinde deprem oldu?  (25 Şubat AFAD son depremler) - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Deprem sanayisi kurulmalı, bireysel ile devlet geliri arttırılmalı, çağdaş eğitim ile anlayışa ulaşılmalı, iç göç önlenmeli, nüfus denetlenmeli, yasa ile yönetmeliklere uyulmalı. Yoksa depremin adı ölüm olmayı sürdürür. Bilim tek çare."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç